„Równe szanse kobiet i mężczyzn w biznesie. Jak to zrobić?” Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na seminaria dla firm!

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 9 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
2 lutego 2015

Faktem jest, że firmy mające w swoich zarządach kobiety, osiągają lepsze wyniki finansowe niż firmy, które nie mają ich w swoich władzach. Mimo to, choć wśród ogółu kadry kierowniczej w Polsce panie stanowią 39,8%, w zarządach i radach nadzorczych jest ich tylko 15%. Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, realizując projekt „Równość w Biznesie”, chce to zmienić.

Jak to zrobić – kompleksowy pakiet dla firm

 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zaprasza firmy do udziału w unikatowych w skali kraju, bezpłatnych seminariach informacyjno – szkoleniowych z zakresu idei wspierania awansów kobiet oraz korzystania z narzędzia, pomagającego w osiągnięciu równości szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy.

Seminaria są dedykowane dużym firmom (zatrudniającym powyżej 250 osób) i zostały przygotowane z myślą o menedżerach/menedżerkach i specjalistach/specjalistkach z działów związanych z HR, CSR oraz z działów współpracujących.

Zagadnienia poruszane w trakcie seminariów to m.in.:

  • różnorodność a korzyści ekonomiczne i pozaekonomiczne firmy,
  • rodzaje działań równościowych w firmie,
  • równość szans w praktyce,
  • przygotowanie strategii działań równościowych krok po kroku.

Seminaria odbędą się w kilku miastach m.in. w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu, w okresie od 24 lutego do 15 kwietnia 2015 r.

Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji na seminaria, harmonogramu wydarzeń oraz samego projektu, znajdą Państwo na stronie internetowej projektu.

Źródło: informacja prasowa