Rossmann wycofuje ze sprzedaży produkty przeciwsłoneczne z filtrem niższym niż 10 SPF

18 lipca 2019

Dotyczy firmy: Rossmann,

22 lipca Rossmann wprowadza ważną zmianę w asortymencie: w trosce o zdrowie klientów wycofane zostaną produkty przeciwsłoneczne z filtrem niższym niż 10 SPF. Z badań wynika, że takie produkty nie nadają się do skutecznej ochrony skóry od szkodliwych promieni słonecznych.

Wycofanie ze sprzedaży produktów z niskimi filtrami to część kampanii Rossmanna. Firma zachęca klientów, aby przyłączyli się do akcji propagującej używanie kremów z wysokimi faktorami. Wystarczy podzielić się na Instagramie wakacyjnym zdjęciem z kremowym słoneczkiem i oznaczyć je hasztagiem #NajbezpieczniejPodSłońcem.

Jak pokazują wyniki badania GFK dotyczące opalania się Polaków, produkty z filtrem niższym niż 10 SPF nie mogą obronić skóry przed szkodliwym promieniowaniem UVB i IR.  Dermatolodzy tłumaczą ze takie promieniowanie podczas bezpośredniej ekspozycji na słońce wnika w skórę i jest odpowiedzialne za opaleniznę, poparzenia, a także zmiany nowotworowe. Promieniowanie podczerwone powoduje wzrost temperatury skóry do około 40 st. C, a nawet wyższej. Dociera do warstw, w których tworzone są komórki skóry. Pod jego wpływem rozpada się kolagen – białko odpowiedzialne m.in. za elastyczność skóry. Reakcje, jakie wywołuje promieniowanie IR, są najbardziej niebezpieczne w przypadku skóry naczynkowej, nadwrażliwej i nadreaktywnej. Rozgrzana skóra ma tendencję do tworzenia rozszerzonych naczynek krwionośnych i rozwoju lub pogłębienia choroby skóry, jaką jest trądzik różowaty.

Wyniki badania w infografikach:

Więcej informacji na temat zdrowego opalania jest w poradniku Rossmanna.

Źródło: mat. pras.