Rossmann wspiera łódzką kulturę

30 października 2020

Dotyczy firmy: Rossmann,

Rossmann otrzymał tytuł Mecenasa Łódzkiej Kultury przyznawany przez Prezydent Miasta Łodzi Hannę Zdanowską. Miasto uhonorowało firmę za wieloletnie wspieranie dwóch miejskich festiwali: Light.Move.Festival i Łódź Czterech Kultur. Rossmann został wyróżniony w kategorii dużych przedsiębiorstw.

Od 2014r nasza firma sponsoruje obydwa festiwale. LMF to największy w Polsce festiwal światła. Każdej jesieni LMF podświetla kolorowymi iluminacjami i mappingami kilkadziesiąt zabytkowych kamienic w centrum Łodzi. Rossmann był mecenasem takich projektów jak: „Tańczący Dom”, „Brave New City”, a w tym roku – „Światło Przyszłości”.

F4K nawiązuje do mitu założycielskiego Łodzi – miasta stworzonego przez: Polaków, Niemców, Żydów i Rosjan, w XIX wieku najszybciej rozwijającej się metropolii. Odwołuje się do idei tolerancji, otwartości na inne narody i ich kultury oraz szacunku dla innych. Pokazywane przedstawienia nawiązują do historii kamienic i ich mieszkańców, przedwojennych i obecnych.

Rossmann angażuje się także w krakowską OFF Camerę. To Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego, jedna z największych tego typu imprez w tej części Europy. W tym roku firma była partnerem filmowej sekcji „Znowu w drodze”.

źródło: mat. pras.