Ride 2 Life – motocyklowa wyprawa po życie

3 kwietnia 2013

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

W maju 2013 roku dwaj motocykliści Piotr Uljasz i Damian Śmigielski przejadą 3500 km dookoła Polski. Ich celem jest zebranie pieniędzy na leczenie dla Piotra, który jest chory na stwardnienie rozsiane (SM) i popularyzacja wiedzy o tej chorobie. Ride 2 Life zostało objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Ride 2 Life to projekt dwóch przyjaciół motocyklistów – Piotra Uljasza i Damiana Śmigielskiego. Motocyklowa wyprawa dookoła Polski była od dawna marzeniem Piotra, który od 10 lat choruje na stwardnienie rozsiane. W realizację tego marzenia zaangażował się Damian – kolega Piotra ze szkoły średniej i dziennikarz motoryzacyjny. Podejmując wyzwanie Piotr postanowił pokazać, że nawet tak ciężka choroba nie przeszkadza w realizacji marzeń, a niemożliwe staje się możliwe.

Trasa wyprawy została przygotowana w taki sposób, aby odwiedzić jak największą liczbę miejscowości. Wiedzie ona dookoła Polski – w ciągu 10 majowych dni Piotr i Damian przejadą około 3500 km i odwiedzą takie miasta, jak Gdańsk, Międzyzdroje, Białystok czy Kudowa Zdrój. Wyprawa zaczyna się 10 maja w Gdańsku, a kończy 19 maja na Helu.

– Celem naszej wyprawy jest zebranie pieniędzy na leczenie i popularyzacja wiedzy o SM. W grudniu 2012 roku rozpoczęliśmy przygotowania – wyznaczyliśmy trasę i zaprosiliśmy do współpracy partnerów. Chcemy zachęcić wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy – znajdziecie nas na Facebooku i na Twitterze, możecie też przyłączyć się do nas na trasie. Szczegóły wkrótce – mówi Piotr Uljasz.

W walce z chorobą od lat wspiera Piotra firma Carrefour Polska – jego pracodawca, a zarazem partner strategiczny wyprawy. Partnerami technologicznymi są:

  • Yamaha Motor Polska – dostarcza motocykle Yamaha XT660Z Tenere oraz odzież motocyklową;
  • Fiat Auto Poland – dostarcza  samochód wsparcia Fiat Freemont;
  • Orlen Paliwa – pokrywa koszty paliwa.

Stwardnienie rozsiane (łac. Sclerosis Multiplex – SM) to jedna z najczęstszych przewlekłych i nieuleczalnych chorób neurologicznych, która dotyka przede wszystkim ludzi młodych – schorzenie to jest zazwycza diagnozowane pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. SM jest chorobą autoimmunologiczną – organizm atakuje własną tkankę w przekonaniu, że jest to ciało obce. W przypadku SM atakowana jest mielina – substancja otaczająca komórki nerwowe w mógu i rdzeniu kręgowym. Prowadzi to do uszkodzenia osłonki mielinowej wokół nerwów, co powoduje częściowe lub całkowite przerwanie przewodzenia implusów nerwowych, a w konsekwencji częściowe upośledzenie lub całkowitą utratę określonych funkcji organizmu, np. funkcji ruchowych.

Profile akcji na Facebooku, Twitter.

Do obejrzenia:

O wyprawie i o sobie opowiadają Piotr Uljasz i Damian Śmigielski na youtube.com

Źródło: Informacja prasowa