Redakcja portalu TVP INFO wybrała kandydatki i kandydatów do Nagrody

18 września 2015

Redakcja portalu tvp.info, partner medialny Nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes” dokonała wyboru 10 kandydatów do kategorii „Człowiek, który zmienia biznes według widzów TVP INFO”. Laureata poznamy w drodze głosowania internetowego, które odbędzie się w dniach 22 września – 9 października br. Organizatorem Nagrody jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Redakcja portalu tvp.info w oparciu o kryteria określone w regulaminie Nagrody „Ludzie, którzy zmieniają biznes” wyłoniła 10 osób spośród 50, zgłoszonych do kategorii BIZNES. A oto one:

  • Bogna Duda-Jankowiak, Wiceprezes Zarządu, Duda Holding
  • Anetta Jaworska-Rutkowska, Senior External Relations and CSR Manager, Jeronimo Martins Polska S.A.
  • Krzysztof Jędrzejewski, Przewodniczący Rady Nadzorczej, Kopex SA
  • Bartosz Kaczmarczyk, Prezes Zarządu, Loyd S.A.
  • Dagmara Krzesińska, Ekspert ds. Reputacji i Odpowiedzialnego Biznesu, UPC Polska
  • Andrzej Połojko, Dyrektor Generalny, Flextronics International Poland Sp. z o.o.
  • Izabella Rokicka, Dyrektor Działu Komunikacji, Zrównoważonego Rozwoju i Public Affairs, Członek Zarządu; Prezeska Fundacji CEMEX Budujemy Przyszłość, CEMEX Polska
  • Stefan Schwarz, Pełnomocnik Zarządu ds. Komunikacji, Grupa ATERIMA
  • Tomasz Smorgowicz, CEO, Studio 102
  • Marek Śliboda, Prezes Zarządu, Marco Sp. z o.o.

Formularz do głosowania na poszczególne kandydatury zostanie uruchomiony 22 września (wtorek) na stronie tvp.info. Na swoich faworytów będzie można głosować do dnia 9 października włącznie. Z kolei zwycięzca tej kategorii zostanie ogłoszony podczas gali Nagrody w dniu 20 października br. Gala odbędzie się w ramach Międzynarodowej Konferencji „Biznes, który zmienia świat”.

Oprócz kategorii „Człowieka, który zmienia biznes według widzów TVP INFO” wyłonieni zostaną laureaci kategorii: BIZNES i SEKTOR POZABIZNESOWY, wyboru których dokona jury główne Nagrody. A w tym roku również w związku z obchodami „15 lat partnerstwa na rzecz CSR w Polsce” wręczona zostanie Nagroda Jubileuszowa, przyznana przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Nagroda „Ludzie, którzy zmieniają biznes” to pierwsze wyróżnienie w Polsce poświęcone w pełni docenieniu osób zaangażowanych na rzecz rozwoju społecznej odpowiedzialności biznesu. Dotyczy zarówno przedstawicieli firm, jak i otoczenia biznesu. Nagroda została ustanowiona w 2015 roku, czyli roku jubileuszu 15 lat partnerstwa na rzecz CSR w Polsce. Inicjatorem jej powołania jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W pierwszej edycji Nagrody łączna liczba kandydatów i kandydatek ubiegających się o tytuł „Człowieka, który zmienia biznes 2014 roku” wyniosła 60 osób.

Pasek-logo4-duze-01_final

Źródło: Informacja własna