Razem możemy wiele zmienić! – Minigranty IKEA Warszawa

9 lipca 2014

Dotyczy firmy: IKEA,

Innowacyjne rozwiązania, oryginalne meble i akcesoria do wnętrz to nie jedyne znaki rozpoznawcze IKEA. Są nimi także działania wspierające społeczność lokalną i pozytywnie wpływające na środowisko naturalne. W trosce o potrzeby mieszkańców najbliższego otoczenia, sklepy IKEA Janki i Targówek wspólnie ogłaszają konkurs „Minigranty IKEA Warszawa”, w efekcie którego podejmą roczną współpracę z wybranymi  organizacjami pozarządowymi. Celem są wspólne działania w zakresie edukacji i rozwoju dzieci oraz ochrony środowiska naturalnego i pomocy zwierzętom.

IKEA Warszawa nie tylko dba o to, aby mieszkańcy stolicy i okolic dobrze czuli się w swoim domu. Oba sklepy od wielu lat prowadzą również różne działania skierowane do społeczności lokalnej mające na celu przede wszystkim wspieranie pozytywnych zmian w życiu dzieci, w tym zapewnianiu im dostępu do edukacji i poprawianie warunków życia rodzin, a także działania korzystnie wpływające na ochronę środowiska naturalnego. Chcąc zwiększyć zasięg swoich działań i jeszcze lepiej dopasować je do potrzeb najbliższego otoczenia, IKEA Warszawa ogłasza konkurs na projekty dotyczące obszarów priorytetowych zaangażowania społecznego IKEA. W drodze konkursu „Minigranty IKEA Warszawa” wyłonione zostaną dwie organizacje pozarządowe, z którymi nawiązana zostanie roczna współpraca w zakresie realizacji wybranych projektów.

Wierzymy, że współpracując z organizacjami pozarządowymi możemy osiągnąć znacznie więcej i w większym stopniu przyczynić się do poprawy warunków życia społeczności lokalnej oraz jakości środowiska naturalnego – mówi Paulina Nesteruk, Koordynator ds. Zrównoważonego Rozwoju IKEA Targówek.

Wybrani partnerzy otrzymają produkty IKEA o wartości do 10 000 zł do wykorzystania przy realizacji projektu oraz wsparcie wizerunkowo-marketingowe. Aby wziąć udział w konkursie, przedstawiciele organizacji powinni zapoznać się z zasadami konkursu dostępnymi na stronie: www.IKEA.pl/Targowek oraz www.IKEA.pl/Janki w zakładce „Nowości i wydarzenia”. Następnie należy przesłać uzupełniony formularz współpracy i opis projektu drogą elektroniczną do 15 września na adres: paulina.nesteruk@ikea.com

Źródło: informacja prasowa