Razem dla Ukrainy. VGL Solid Group z pakietem działań

8 marca 2022

Dotyczy firmy: VGL Solid Group,

Największy polski operator logistyczny oficjalnie zakomunikował o wstrzymaniu obsługi klientów z Rosji. To tylko jeden z podjętych kroków. Rozpoczęło się od wsparcia dla pracowników i stworzenia platformy inicjatyw oddolnych. Działania uzupełnia nawiązanie z współpracy z Polską Organizacją Ratowniczą, a kolejnym krokiem jest powołanie zespołu ds. wsparcia inicjatyw klientów i kontrahentów.

Jesteśmy dużą organizacją, o wielu możliwościach, tworzoną przez ludzi o rozmaitych kontaktach, wiedzy i talentach, którzy wspólnie wiele mogą. – pisze Zarząd VGL Group w oficjalnym komunikacie .

Firma w pierwszej kolejności skupiła swoje działania pomocowe na Pracownikach o ukraińskich korzeniach. – Wydarzenia z ubiegłego tygodnia zaburzyły nasz spokój, a dla części z nas są tragedią, która dotyka bezpośrednio. Także, w naszej organizacji mamy Koleżanki i Kolegów – Ukraińców. W związku z tym nie pozostaliśmy obojętnymi na ich sytuację i już w ubiegłym tygodniu tuż po wybuchu inwazji, rozpoczęliśmy działanie – w tym czasie skontaktowaliśmy się z naszymi Pracownikami, oferując im nasze wsparcie. Od tamtej pory jesteśmy w stałym kontakcie i oddajemy się do ich dyspozycji, oferując pomoc, jakiej potrzebują – adekwatnie do każdej sytuacji osobistej. Staramy się być z nimi w tym szczególnie trudnym czasie.

Na pomoc ruszył nie tylko Zarząd, ale także inni Pracownicy. Już w pierwszych dniach po inwazji Rosji na Ukrainę zostały podjęte pierwsze działania oddolne – zbiórki rzeczy, żywności, wsparcie w kwestiach formalnych. W odpowiedzi na chęć niesienia pomocy i duże zaangażowanie Pracowników została utworzona specjalna przestrzeń komunikacyjna na firmowej platformie. Strefa „RAZEM DLA UKRAINY” powstała, aby była przestrzenią wspierającą, w której nasza współpraca między Pracownikami zaangażowanymi w niesienie pomocy, rozkwita i kieruje się ku konkretnym formom działania, wspólnym wyzwaniom i sprawdzonym kierunkom.

Ponadto Zarząd VGL Solid Group postanowił o udzieleniu wsparcia finansowego w wysokości 50 000 zł dla działań Polskiej Organizacji Ratowniczej. Polska Organizacja Ratownicza to niezależna organizacja istniejąca od 2004 roku, wcześniej funkcjonująca pod nazwą Ośrodek Ratownictwa i Stanów Nagłych, obecnie jako POR. Organizacja została założona przez lekarzy specjalistów i ratowników medycznych, a także szerokie grono ekspertów z wielu pokrewnych dziedzin. W skład zespołu POR wchodzą między innymi specjaliści z zakresu zarządzania kryzysowego, ratownictwa wodnego, wysokościowego, technicznego, a także zwalczania aktów terroru i ochrony ludności.

To także organizacja, która współtworzy aplikację „RATOWNIK”, o której robi się coraz głośniej. Dzięki niej można rejestrować noclegi, zbiórki darów, punkty ich wydawania, pomoc medyczną i inne formy wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, którzy przybywają do Polski. Pracujemy nad możliwością połączenia Ratownika Obywatelskiego z potrzebującym. Trwają też pracę nad rozwojem aplikacji i umożliwieniem używania jej na linii frontu.

VGL Solid Group współpracuje z POR, także przy organizacji innych form pomocy dla Ukrainy. W organizacji powstała specjalnie powołana jednostka koordynująca zapytania od Partnerów Biznesowych i Kontrahentów dot. możliwości niesienia pomocy w kwestiach transportowych, logistycznych, czy inicjatyw dostarczania produktów – zbiera i przekazuje informacje, łączy kontakty, analizuje możliwości dla skutecznej i dopasowanej do potrzeb pomocy:  – O tych elementach należy teraz szczególnie pamiętać, chyba jak nikt inny, jako logistycy szczególnie zdajemy sobie sprawę z dobrego zaplanowania i ułożenia procesu, dopasowania środków i narzędzi do jasno określonych potrzeb – tak, aby z sukcesem docierać do celu! – podsumowują przedstawiciele organizacji w komunikacie na stronie.

Szczegółowe informacje i pełen komunikat tutaj >>