Razem dla dobra dzieci

9 lipca 2021

Dotyczy firmy: Castorama,

Fundacja Castorama wraz z innymi organizacjami i firmami, we współpracy z Fundacją Medicover, wyremontowały taras i ogród w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku. Od teraz przebywające tam dzieci mogą w pełni korzystać z pięknej pogody i bawić się na zewnątrz budynku.

Projekt remontu tarasu i ogrodu w Interwencyjnym Ośrodku Preadopcyjnym w Otwocku miał rozpocząć się jesienią, jednak ze względu na pandemię, został przesunięty na tegoroczną wiosnę. Przygotowania trwały kilka miesięcy a właściwe prace fizyczne rozpoczęły się 10 maja i zostały zakończone 1 czerwca.

Gdy Fundacja Medicover szukała kluczowych partnerów tego projektu, oczywistym wyborem stała się Fundacja Castorama, która nie tylko wsparła go finansowo, ale też poprzez fachowe doradztwo pracowników Castorama zadbała o właściwy dobór produktów.

– Dzięki realizacji tego projektu dzieci z Ośrodka, dotychczas praktycznie zamknięte w czterech ścianach, zyskały możliwość zabawy i poznawania świata na zewnątrz budynku. Nowa przestrzeń to nowe doznania sensoryczne, a jest to niezwykle istotne dla rozwoju maluchów. Jesteśmy dumni, że mogliśmy stać się partnerem tego projektu – podkreślił Paweł Świętochowski, Prezes Zarządu Fundacji Castorama.

Na tarasie powstała przestrzeń wypoczynkowa i bawialnia, z której można korzystać przez cały dzień, nawet gdy jest upał, ponieważ zostały tam zamontowane markizy. W ogrodzie pojawiły się zabawki, zjeżdżalnia, piaskownica, a świeża trawa i nowe rośliny z pewnością uprzyjemnią pobyt w tym miejscu nie tylko dzieciom, ale i opiekunom.

Fundacja Castorama od prawie dwóch lat wspiera potrzebujących. Dzięki jej działaniom wiele osób zyskało dobry dom. Fundacja wspiera organizacje pozarządowe i projekty społeczne za pomocą darowizn finansowych, darowizn rzeczowych i wolontariatu, aby umożliwić poprawę warunków mieszkaniowych osobom w trudnej sytuacji.

Źródło: inf. pras.