Rap z Szymonowa – „Mogę wszystko” – Fundacja Kronenberga

9 lipca 2015

Dotyczy firmy: Citi Handlowy,

Jak pokazać nastolatkom z ośrodka opiekuńczego, że warto mieć pasję, a marzenia są po to, aby je realizować? Na to pytanie znalazł odpowiedź Adam Iwanicki, wolontariusz Citi Handlowy, który jest pomysłodawcą akcji „Rap z Szymonowa”. W ramach projektu zorganizował dla 7 nastolatków przyjazd do Warszawy i nagranie utworu w profesjonalnym studiu muzycznym we współpracy ze znanym raperem Michałem „Numer Raz” Witakiem. Fundacja Kronenberga przy Citi Handlowy wsparła ten pomysł organizacyjnie i finansowo.

Beneficjentami projektu było siedmioro dzieci, interesujących się kulturą hip-hop w wieku ok 15-18 lat, przebywających na co dzień w Domu Dziecka w Szymonowie.

Ze względu na lokalizację Domu wychowankowie mają utrudniony dostęp do kultury i ograniczone możliwości realizacji swoich zainteresowań. Pomyślałem, że warto takie dzieciaki naładować pozytywną energią oraz pokazać, że dzięki pasji oraz pracy mogą wszystko – opowiada o swoim pomyśle Adam Iwanicki, wolontariusz Citi Handlowy.

W ramach projektu „Rap z Szymonowa” wolontariusze zorganizowali grupie zainteresowanej hip-hopem przyjazd do Warszawy i zaaranżowali nagranie utworu muzycznego Lubię Wąchać Winyl w profesjonalnym studiu nagraniowym. Wolontariusze zaprosili do pomocy znanego polskiego rapera oraz dziennikarza muzycznego – Michała „Numer Raz” Witaka który zgodził się podzielić z młodzieżą swoim doświadczeniem, zarazić optymizmem oraz wystąpić gościnnie w ich piosence pt. „Mogę Wszystko”. Młodzież tego dnia uczestniczyła także w lekcji śpiewu prowadzonej przez trenera wokalnego, a o całościową oprawę muzyczną, w tym lekcję DJ’ingu, zadbał znany DJ – Nicolas „Frenchman” Ribier. Następnego dnia dzieci miały okazję porozmawiać o pasjach z Tamse – ikoną streetartu, w tym zrealizować pod jego nadzorem własne graffiti oraz później porozmawiać o tysiącach godzin treningów i poświęceniu dla deskorolki z czołowymi przedstawicielami polskiej sceny skatebordingu oraz obejrzeć pokaz ich umiejętności.

„Rap z Szymonowa” to jeden z ponad 100 projektów, które w ramach obchodów Światowego Dnia Citi dla Społeczności, będą realizowane do końca czerwca 2015 roku. Jak co roku większość projektów realizowana jest z inicjatywy wolontariuszy, którzy samodzielnie znajdują odbiorców pomocy i planują działania na ich rzecz. W ramach konkursu „Wolontariusz na Bank” mogli oni zgłaszać projekty społeczne. Najlepszym spośród nich zostały przyznane granty na pokrycie kosztów związanych z realizacją projektów, a wolontariusze otrzymają także niezbędne wsparcie w kwestiach formalnych i logistycznych.

Źródło: informacja prasowa