Pstryk i Bzik z PGE nauczą dzieci zasad bezpieczeństwa

20 kwietnia 2017

Dotyczy firmy: PGE Polska Grupa Energetyczna,

Fundacja PGE przygotowała dla dzieci z najmłodszych klas niezwykłą edukacyjną przygodę. Na terenie działania Grupy Kapitałowej PGE wystawiany jest spektakl teatralny „Jak Pstryk i Bzik zostali oświeceni” o bezpiecznym i oszczędnym korzystaniu z energii elektrycznej. PGE jest partnerem strategicznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Grupa Kapitałowa PGE wraz z Fundacją PGE od lat prowadzą różnego rodzaju działania edukacyjne. W 2017 roku Fundacja PGE została partnerem projektu „Lekcje z klasą”, organizowanego przez Fundację Uniwersytet Dzieci. W ramach projektu 1000 klas I-VI z całej Polski otrzyma interaktywne zestawy, dzięki którym uczniowie nauczą się pracy w zespole, twórczego myślenia i komunikowania się z otoczeniem.

Działania edukacyjne w ramach swoich projektów prowadzą również wolontariusze PGE, którzy o energii i bezpiecznym korzystaniu z urządzeń elektrycznych opowiadają różnym grupom: uczniom szkół podstawowych i gimnazjów, ale również uczniom techników o profilach energetycznych, a także uczniom szkół specjalnych.

Grupa Kapitałowa PGE przygotowuje również filmy edukacyjne, które udostępnia na swoim profilu w serwisie youtube. W ramach wizyt studyjnych PGE zaprasza dzieci i młodzież do swoich obiektów, gdzie prowadzi zajęcia na temat energii. Pstryk i Bzik to kolejny sposób na przyjazne dla dzieci przekazywanie ważnej wiedzy dotyczącej codziennego korzystania z urządzeń elektrycznych.

źródło: materiały prasowe firmy