Provident startuje z czwartą edycją programu „Wokół Nas”, tym razem by wesprzeć polskie rodziny

12 marca 2014

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Rozpoczyna się czwarta edycja programu „Wokół Nas”, inicjatywy Providenta, która stanowi odpowiedź na bieżące potrzeby lokalnych społeczności i przeciwdziała problemowi wykluczenia społecznego i finansowego. W tym roku organizatorzy skoncentrują siły i środki wokół projektów realizujących potrzeby rodzin w ich lokalnym środowisku. Provident chce udowodnić, że nawet najdrobniejsze zmiany mogą poprawić równowagę życia rodzinnego.

„Wokół nas” to wyjątkowa inicjatywa, skierowana do społeczności lokalnych, a w szczególności do mieszkańców mniejszych miejscowości. Dzięki programowi Provident pragnie sprawić, by Polakom żyło się w ich miejscu zamieszkania i sąsiedztwie bezpieczniej, stabilniej i przyjemniej. By osiągnąć te cele w skali kraju firma wspiera realizację wielu innowacyjnych przedsięwzięć społecznych.

Tylko w ubiegłym roku Provident zrealizował aż 225 projektów „Wokół nas” w całej Polsce, pomagając tym samym ok. 25 tysiącom osób, poprzez dofinansowanie inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych, wsparcie szkół, domów dziecka oraz innych regionalnych placówek pożytku publicznego. Program wspiera realizację różnego typu projektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb konkretnych społeczności, jest jednocześnie ogólnopolski i lokalny.

Program firmy Provident „Wokół nas” jest otwarty na potrzeby małych społeczności lokalnych i sprawił, że mieszkańcy Byczyny i okolic mogą bezpłatnie poćwiczyć na świeżym powietrzu – opowiada Maciej Tomaszczyk, Sekretarz Gminy w Byczynie.

Wyjątkową cechą programu jest pochodzenie projektów – zgłaszać je mogą sami zainteresowani, jak też osoby lub organizacje, które dostrzegają konkretny problem i potrzebę w swoim bezpośrednim otoczeniu. Na bazie doświadczeń z poprzednich edycji, w roku bieżącym organizatorzy programu „Wokół nas” postanowili skupić się na zagadnieniach związanych z codziennymi problemami rodzin.

Zależy nam na trwałych relacjach, opartych na wzajemnym zaufaniu, dlatego już od lat wspieramy lokalne społeczności – powiedział Adam Czarnecki, Specjalista ds. Społecznej Odpowiedzialności w firmie Provident Polska – Program „Wokół Nas” jest dla nas ważny, bo pokazuje, że dzięki aktywności i dobremu pomysłowi jednej osoby zyskać może cała wspólnota. Czasami wystarczy tylko niewielka inspiracja i wsparcie z zewnątrz a dzieją się rzeczy niezwykłe. W tym roku priorytet będą miały projekty wspierające funkcjonowanie rodzin. Tradycyjnie dążyć będziemy do nawiązania partnerskiej współpracy pomiędzy naszymi pracownikami i doradcami klienta, a autorami poszczególnych pomysłów oraz wymiany doświadczeń.

Na projekty do najnowszej edycji programu organizatorzy czekają do 25 kwietnia 2014 r.

By zgłosić projekt wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.csr-provident.pl. Spośród zgłoszonych pomysłów, Rada Programowa wybierze najciekawsze w każdym regionie Polski. Projektowana łączna pula wsparcia to 160000 zł (32 projekty po 5000 zł).

Tegoroczną nowością jest także możliwość zgłaszania projektów poprzez profil na Facebooku, co powinno znacznie ułatwić proces. Na zgłaszających projekty tym kanałem komunikacji czeka w sumie 40000 zł (40 projektów po 1000 zł).

Wyniki i decyzje o przyznanych grantach ogłoszone zostaną najpóźniej 16 maja 2014 r. Wybrane projekty, realizowane będą do końca sierpnia.