Provident przyznał nagrodę specjalną w konkursie Grand Press Photo 2019

28 maja 2019

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident Polska trzeci rok z rzędu przyznał nagrodę specjalną w ramach konkursu Grand Press Photo. Jako partner kategorii Życie codzienne, firma wyróżniła zdjęcie wykonane przez Aleksandra Knittera, fotoreportera z Chojnic.

Grand Press Photo to konkurs dla profesjonalnych fotografów prasowych. W trakcie tegorocznej, 15. edycji konkursu nadesłano do niego 4,5 tys. zdjęć. Do finału trafiło 58 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. 66 fotografów, których prace zakwalifikowały się do ostatniego etapu konkursu, walczyło o zwycięstwo w takich kategoriach jak: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret. Provident został w tym roku partnerem kategorii Życie codzienne, w której – niezależnie od decyzji jury – wybierał swojego zwycięzcę. Nagroda w wysokości 3 tys. zł trafiła do Aleksandra Knittera, który odebrał ją wczoraj podczas uroczystej gali w Reducie Banku Polskiego w Warszawie z rąk Karoliny Łuczak, Kierownika Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska.

– Wyróżniona przez nas fotografia pokazuje moment wizyty wolontariuszy z Chojnickich Dni Fantastyki u dziewczynki, leżącej na szpitalnym łóżku. Temat tej pracy jest nam bardzo bliski. Wolontariusze z naszej firmy często odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach w całej Polsce i prowadzą dla nich zajęcia z bajkoterapii. Provident Polska wspiera ludzi z pasją. Zgodnie z naszym hasłem „Wierzymy w Twój plan”, zachęcamy do wyznaczania sobie celów i dążenia do ich realizacji. Dlatego kolejny raz zaangażowaliśmy się w konkurs Grand Press Photo. Startujący w nim fotografowie angażują talent i czas, aby realizować swoje reporterskie i reportażowe cele. Dzięki temu robią poruszające zdjęcia i osiągają sukcesy- dodaje Karolina Łuczak – mówi Karolina Łuczak, Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska.

Zdjęcie nagrodzone w konkursie: 

Źródło: mat. pras.