Provident ponownie partnerem Kongresu Kobiet

13 maja 2016

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident, największa firma pożyczkowa w Polsce, ponownie dołączył do partnerów Kongresu Kobiet. Firma od dawna wspiera inicjatywy podnoszące świadomość społeczną na temat wartości kobiety w biznesie.

Świat finansów jeszcze do niedawna był zdominowany przez mężczyzn. Coraz częściej jednak można usłyszeć o kobietach sukcesu, które kierują dużymi firmami, zasiadają wysoko w ich strukturach, czy z powodzeniem rozwijają start-upy. Biznes rozumie, że kompetencje kobiety i mężczyzny na kierowniczych stanowiskach wzajemnie się uzupełniają.

Provident Polska od wielu lat wspiera kobiety i dba o ich rozwój osobisty. W zarządzie spółki 40 proc. członków to kobiety, które awansowały w ramach wewnętrznej struktury firmy. Firma realizuje również projekt „Provident na obcasach”, w ramach którego menedżerki dzielą się swoją wiedzą i podpowiadają m.in. jak poruszać się w świecie biznesu, zarządzać trudnymi sytuacjami i jak godzić sukces zawodowy z życiem prywatnym.

Provident, mając świadomość, że branża finansowa od lat kojarzy się bardziej z męską częścią rynku, bardzo mocno inwestuje w kobiety i dopinguje je w drodze do sukcesu. To, że obecnie połowę menedżerów w Providencie stanowią kobiety, świadczy o tym, że są one po prostu dobre w tym, co robią i jest to doceniane – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka z zarządu Provident Polska, Dyrektorka ds. Corporate Affairs.

W ramach strategii społecznej odpowiedzialności biznesu firma realizuje działania mające na celu edukację finansową Polek, które zarządzają domowym budżetem. Provident wspiera także inicjatywy podnoszące świadomość społeczną na temat wartości kobiety w biznesie, dlatego w tym roku spółka po raz drugi została partnerem Kongresu Kobiet.

Podczas VIII Kongresu Kobiet dużo miejsca poświęcimy aktywności zawodowej i społecznej pań oraz wykorzystaniu nowoczesnych technologii przez kobiety i na potrzeby kobiet. Dzięki takim firmom jak Provident możemy pokazać, że nawet pozornie męskie środowisko finansów, stwarza wiele możliwości rozwoju dla żeńskiej części społeczeństwa – mówi Dorota Warakomska, prezeska Stowarzyszenia Kongres Kobiet.

Kongres Kobiet to inicjatywa, która motywuje. Czasami potrzebujemy, żeby ktoś nam przypomniał, że nasze decyzje zalesżą od nas i sprawił, że poczujemy się silniejsze – dodaje Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Kongres Kobiet to coroczne spotkanie przedstawicielek biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, aktywistek lokalnych, którego celem jest promowanie zasad równego traktowania kobiet i mężczyzn w życiu publicznym. W wydarzeniu biorą udział kobiety z całej Polski. Tegoroczny Kongres odbędzie się w dniach 13-14 maja na warszawskim Torwarze.