Provident Polska zaprasza na 15. edycję programu płatnych praktyk „One Level Up”

16 maja 2023

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident Polska rozpoczął rekrutację studentów do programu praktyk „One Level Up”. Z okazji 15. edycji na uczestników czekają dłuższe, bo trzymiesięczne płatne praktyki. Studenci zdobędą doświadczenie, realizując projekty i zadania pod opieką firmowych ekspertów. Tegorocznej edycji patronuje idea inclusion, czyli „włączania”.

Rozpoczął się nabór do programu wakacyjnych płatnych praktyk Provident Polska – „One Level Up”. W tym roku na studentów czekają dłuższe, trzymiesięczne praktyki. W ciągu lipca, sierpnia i września studenci i studentki będą mieli okazję poznać zasady funkcjonowania dużej firmy z branży finansowej, skorzystać z oferty wyjątkowych szkoleń i warsztatów oraz zdobyć cenne doświadczenie, które wzbogaci ich CV.

– Provident Polska już od kilkunastu lat wspiera młodych ludzi w ich pierwszych krokach na rynku pracy, oferując możliwość letnich praktyk w Programie „One Level Up”. Tegoroczna edycja jest już 15stą, a jej hasło to inclusion, czyli włączanie. W ten sposób nawiązujemy do naszego celu nadrzędnego. Wspieramy młodych ludzi w realizacji ich ambicji i marzeń. Chcemy pokazać im jak funkcjonuje duża, międzynarodowa firma, jaka jest nasza kultura organizacyjna, jakie są nasze wartości oraz jak angażujemy się na rzecz innych. – mówi Małgorzata Skibińska, dyrektorka Departamentu Personalnego w Provident Polska.

Uczestnicy programu „One Level Up” będą mogli zdobyć doświadczenie w wybranych biurach i departamentach firmy, z takich obszarów jak m.in.: prawo, customer intelligence, zapobieganie stratom, zarządzanie informacją, rozwój produktów czy IT service delivery. Każdy z uczestników zostanie otoczony opieką mentora, odpowiedzialnego za wprowadzenie oraz objaśnienie ambitnych i interesujących zadań. Studenci będą mieli także szansę na udział w szkoleniach i warsztatach, a wśród aktywności przewidziane są m.in. konsultacje CV dla każdego, przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych w przyszłości i warsztaty talentowe. Każdy z Praktykantów będzie na bieżąco otrzymywał informację zwrotną.

– Letnie studenckie praktyki to również świetna okazja do nawiązania relacji, także z innymi uczestnikami programu „One Level Up”. Organizujemy wydarzenia integracyjne – śniadania tematyczne z ekspertami, czy realizację wspólnego projektu wolontariackiego. Wiemy, że takie podejście procentuje. Wśród naszych Pracowników jest wielu, którzy byli uczestnikami naszych praktyk. Po zakończeniu programu w 2022 roku na dłużej zostało z nami 8 osób – dodaje Małgorzata Skibińska.

Praktyki będą odbywały się w trybie hybrydowym, a studenci otrzymają służbowy laptop, telefon komórkowy i Welcome Box – zestaw zawierający informacje, narzędzia i gadżety, które znacząco ułatwią i umilą im pracę w Providencie. Będą także objęci opieką medyczną Medicover oraz otrzymają dostęp do aplikacji Worksmile.

Rekrutacja

Do programu „One Level Up” mogą zgłaszać się studentki i studenci, którzy szukają praktyk w okresie letnim (lipiec-wrzesień). W trakcie procesu rekrutacyjnego będą także brane pod uwagę kompetencje miękkie, między innymi: umiejętność pracy w zespole, kreatywność, myślenie analityczne i zaangażowanie. Mile widziane będzie też doświadczenie w pracy na rzecz społeczności lokalnych i wolontariat.

Rekrutacja prowadzona jest na stanowisko praktykanta (przewidziano 21 miejsc) w 15 obszarach działania firmy:

 • Departament Customer Intelligence
 • Biuro Zarządzania Informacją (Rozwój Hurtowni Danych)
 • Biuro Zarządzania Informacją (BI)
 • COO Katowice
 • Departament Rozwoju Produktu
 • Departament Finansowy
 • Biuro Rozwoju Biznesu
 • Departament Windykacji (Centrum Windykacji)
 • Departament Windykacji (Zespół Administracyjno-Sądowy)
 • Departament Prawny
 • IT Service Delivery
 • Biuro Wynagrodzeń i Świadczeń Dodatkowych
 • Departament Personalny – Poznań
 • Departament Personalny – HO
 • Biuro Zarządzania Miejscem Pracy i Flotą

Szczegółowe informacje o programie „One Level Up!” można znaleźć na stronie, a aplikacje na Pracuj.pl.

Źródło: inf. pras.