Provident Polska po raz jedenasty wśród pracodawców z tytułem Top Employer

19 stycznia 2024

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Provident Polska ponownie znalazł się wśród pracodawców nagrodzonych międzynarodowym tytułem Top Employer. Wyróżnienie przyznawane jest firmom, które tworzą najlepsze warunki pracy oraz dbają o rozwój standardów zarządzania zasobami ludzkimi i wzmacniania marki pracodawcy.

Provident Polska już po raz jedenasty z rzędu otrzymał tytuł przyznawany przez Instytut Top Employers. Posiadanie certyfikatu Top Employer świadczy o zaangażowaniu organizacji w tworzenie lepszego środowiska pracy poprzez wdrażanie wysokich standardów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi i praktyk HR.

– Fakt, że Provident Polska kolejny raz znalazł się wśród najlepszych pracodawców, jest dla nas bardzo ważny. Wyróżnienie, oparte na wiarygodnej metodzie weryfikacji, to potwierdzenie, że nasze działania z zakresu HR, wellbeingu czy employer brandingu, pozwalają nam budować stabilną organizację o wysokich standardach. Podstawą naszej strategii HR jest hasło „Ludzie są naszym największym kapitałem” i nie jest to dla nas jedynie hasło. W każdym z naszych pracowników, niezależnie od stanowiska, widzimy potencjał. Staramy wspierać członków naszego zespołu w odkrywaniu tego potencjału i rozwijaniu mocnych stron. Tytuł Top Employer to dla nas potwierdzenie, że te starania mają wymierny efekt – mówi Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. HR oraz Członek Zarządu w Provident Polska.

Kultura organizacyjna Providenta oparta jest na dialogu – zarząd jest blisko zespołu, dzięki czemu może lepiej dostrzegać potrzeby i oczekiwania pracowników. Efektem takiego podejścia są programy cieszące się dużą popularnością, jak projekty Siła Kobiet Providenta i Kultura Talentów z Gallupem, pomagające pracownikom poznać swoje mocne strony i bardziej świadomie kształtować swoją karierę. Provident jest otwarty także na młode talenty poprzez program płatnych praktyk „One Level Up”.

Nowy rok wiąże się także z wprowadzeniem nowych rozwiązań. Pracownicy Providenta mają dostęp do serwisu Mental Benefits, a tym samym możliwość konsultacji z wieloma specjalistami pomagającymi w utrzymaniu dobrostanu psychicznego.

Program Top Employers Institute certyfikuje organizacje na podstawie kwestionariusza, zawierającego najlepsze praktyki z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz późniejszej weryfikacji, której elementem jest niezależny audyt zewnętrzny. Kwestionariusz obejmuje 6 obszarów pokrywających kluczowe zagadnienia z dziedziny HR określonych hasłami: Steruj, Kształtuj, Przyciągaj, Rozwijaj, Angażuj, Jednocz.

Źródło: Inf. pras.