Provident po raz trzeci w gronie najlepszych pracodawców

11 lutego 2015

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Lider rynku pożyczkowego Provident Polska trzeci rok z rzędu znalazł się wśród najlepszych pracodawców wyróżnionych międzynarodowym tytułem Top Employer 2015.

Międzynarodowy Instytut Top Employers wyróżnił 37 firm reprezentujących wszystkie branże, które poddały się szczegółowemu badaniu wewnętrznemu, weryfikowanemu w drodze niezależnego audytu prowadzonego przez firmę Grant Thornton. Tytuł przyznawany jest firmom szczególnie dbającym o środowisko pracy i stawiającym na rozwój employer brandingu.

To ważne, żeby firma stawiała na ciągły rozwój, nie rezygnując przy tym z podejmowania nowych wyzwań. Jesteśmy dumni, że jako lider branży, możemy wyznaczać standardy w sektorze pozabankowym – mówi Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich, Członek Zarządu Provident Polska.

Proces wyboru laureatów konkursu składał się z kilku etapów.  Badano dziewięć obszarów składających się na politykę personalną firmy m.in. kulturę organizacyjną, wynagradzanie, komunikację, zarzadzanie wynikiem, a także szkolenia i rozwój.

– 2014 rok był dla Providenta rokiem wielkich zmian. Wyróżnienie da projektu PROXII, tytuł najlepszej marki i najlepszego pracodawcy dowodzą efektywności naszych wysiłków włożonych w rozwój firmy. Trzecia nagroda Top Employer z rzędu, daje nam sygnał, że nasze działania idą w dobrym kierunku – dodaje Zbigniew Hojka.

Provident Polska zatrudnia obecnie ponad 2300 pracowników i współpracuje z 9000 doradcami klienta w 67 oddziałach i 156 filiach na terenie całej Polski. Od marca 2013 r. spółka jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Źródło: informacja prasowa