Provident nagradza pracowników z pasją

9 grudnia 2015

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Już po raz kolejny Provident nagrodził firmowych Pasjonatów. W trzeciej edycji konkursu „Pasjonaci Providenta” jedenastu finalistów otrzymało granty finansowe na rozwój swojego hobby.

Celem programu „Pasjonaci Providenta” jest wspieranie pracowników i doradców klienta, którzy mają nietuzinkowe hobby i potrafią zainspirować oraz zachęcić do wspólnego działania swoich współpracowników. Projekt skierowany jest do wszystkich pracowników i doradców klienta z całej Polski.

Wśród laureatów znaleźli się m.in.: siatkarz, poeta, żeglarz, a także wizażystka i miłośniczka lotnictwa. Otrzymali oni grant na realizację swojego hobby. Zwycięzcy w ramach projektu zobowiązali się do zrealizowania pomysłów na rzecz współpracowników związanych z ich zainteresowaniami. I tak w niedługim czasie pracownicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w regatach żeglarskich, turnieju siatkarskim, warsztatach kreatywnego pisania, czy szkoleniach z zakresu wizażu i biżuterii. Dodatkowo powstaną m.in.: Klub Off Road 4×4, klub wędkarski i kolejne regionalne Kluby Biegacza. Pasjonaci pomyśleli również o najmłodszych i już w przyszłym roku dla dzieci pracowników ruszy klub Małych Pilotów.

Nasz zespół to blisko jedenaście tysięcy osób. Wśród nich jest wielu pracowników i doradców klienta, którzy czas prywatny poświęcają na ciekawe hobby. Postanowiliśmy ich wesprzeć i tak narodził się projekt „Pasjonaci Providenta” – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. CSR Provident Polska. Dla firmowych Pasjonatów udział w programie, to możliwość zarażenia innych swoją pasją, a także otrzymania wsparcia finansowego od firmy na realizację swojego hobby. W ramach projektu organizowane są również ciekawe spotkania, podczas których Pasjonaci dzielą się swoim doświadczeniem – dodaje Krajnik.

Konkurs składa się z dwóch etapów. W pierwszym, nadesłane zgłoszenia z całej Polski oceniane są przez Jury konkursu złożone z reprezentantów wszystkich działów w firmie. Chętni zgłaszają wnioski konkursowe, w których przedstawiają w kreatywny sposób swoją pasję oraz pomysł, jak zarazić nią współpracowników. Z wybranej przez Jury dwudziestki półfinalistów, wszyscy pracownicy i doradcy klienta poprzez głosowanie SMS wybierają finałową dziesiątkę. Nagrodą jest grant finansowy w wysokości 3000 zł. Zwycięzcy zobowiązani są również do poprowadzenia warsztatów, spotkań dla współpracowników.

Potencjał pracowników i doradców klienta widać było również w poprzednich edycjach projektu. Efektem „Pasjonatów Providenta” jest m.in. założenie klubu wędkarskiego Provident Carp, a także firmowego Klubu Biegacza. Dzięki Pasjonatom, firmowi biegacze wzięli udział w kilku biegach m.in. Półmaratonie w Wiązownej k/Warszawy oraz w Poland Business Run, biegu organizowanym na rzecz Fundacji Jaśka Meli, który odbył się w Warszawie, Katowicach, Łodzi i Wrocławiu.

„Pasjonaci Providenta” to całoroczna inicjatywa. W oddziałach powstają kolejne kluby zainteresowań, które działają regularnie i realizują różne działania. Cieszymy się, że projekt spotkał się z takim zainteresowaniem i że nie kończy się tylko na konkursie – podsumowuje Agnieszka Krajnik.