Provident z blogerami szuka przyszłych gwiazd blogosfery

28 lipca 2016

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Badania pokazują, że młodzi ludzie niewiele wiedzą o finansach i codziennym zarządzaniu pieniędzmi. Ale nie lubią „edukacji” – czyli nauczania i nudnych, przemądrzałych dorosłych „przekazujących wiedzę”. Czy można więc znaleźć sposób na edukację finansową młodych ludzi, z której chcieliby skorzystać i autentycznie się nią zainteresowali?

Taką próbę podejmuje Provident Polska. Właśnie rozpoczął projekt, w którym stara się połączyć ogień z wodą – upowszechniać praktyczną wiedzę o codziennej ekonomii, ale w taki sposób, aby nie było to nudne i zniechęcające. „Młodzież jest bardzo wyczulona na fałsz. Nie lubi nawet samego pojęcia edukacji. A dorośli eksperci są nudni i niewiarygodni. Postanowiliśmy więc podejść do problemu z zupełnie innej strony” – wyjaśnia Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. CSR w Providencie„Pomyśleliśmy, że autentyczne i szczere będzie to tylko wtedy, kiedy do młodych ludzi będą mówili inni młodzi ludzie, dokładnie tacy sami jak oni. I nie będą stać wyżej i pouczać, tylko po prostu dzielić się swoimi codziennymi spostrzeżeniami i doświadczeniami. Postanowiliśmy zrobić to w formie bloga – medium, które młodzi ludzie doskonale znają i rozumieją”.

W ten sposób narodziła się idea bloga coztymhajsem.pl – trójka młodych ludzi będzie dzieliła się swoimi codziennymi przygodami z pieniędzmi. Opiszą problemy i sukcesy, rzeczy które ich zaskoczyły i których się przy okazji nauczyli. A czytelnicy – czyli inni młodzi ludzie – będą mogli to śledzić, dyskutować, poddawać własne pomysły i dzielić się swoimi doświadczeniami. Na blogu od czasu do czasu gościć też będą zaproszeni autorzy. Będzie też sporo konkursów i akcji angażujących czytelników.

Kluczem do powodzenia projektu jest oczywiście wybór dobrych autorów – z talentem, potencjałem i energią. Dlatego to zadanie Provident postanowił powierzyć już działającym, doświadczonym blogerom. Do współpracy firma zaprosiła trzech popularnych autorów blogów z trzech zupełnie różnych tematów: Jakuba Prószyńskiego – piszącego na www.pijarukoksu.pl o nowoczesnym public relations, marketingu i mediach społecznościowych, Tomasza Lacha – prowadzącego popularny blog kulinarny www.zajadam.pl oraz Patryka Siedlińskiego – autora lifestylowego www.ohmydeer.pl.

„Daliśmy im absolutną swobodę w sposobie wyboru zwycięzców. Po prostu każdy bloger prowadzi swój casting i wyznacza jednego zwycięzcę – przyszłego autora coztymhajsem.pl” wyjaśnia Domaszewicz. Zwycięzców Provident zaprosi do prowadzenia bloga, ale da też znaczne wsparcie – będzie każdemu z autorów wypłacał co miesiąc 1000 zł wynagrodzenia, zapewni opiekę nad całością doświadczonego redaktora, zorganizuje szkolenia z popularnymi blogerami itd.

Poszukiwania już ruszyły – trójka blogerów-jurorów ogłosiła swoje castingi. W ciągu tygodnia zgłosiło się ponad 30 kandydatów na przyszłe gwiazdy blogosfery! Szansa jest jeszcze do 31.07, bo wtedy kończy się zbieranie zgłoszeń.