„Prosty język na stronach internetowych” z ING Bankiem Śląskim

11 czerwca 2019

Dotyczy firmy: ING Bank Śląski,

Eksperci ING Banku Śląskiego na spotkaniu sygnatariuszy porozumienia na rzecz prostej komunikacji podzielili się wiedzą na temat wdrażania standardów prostego języka w banku. Konferencja ,,Prosty język na stronach internetowych” odbyła się 31 maja, w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w Warszawie.

– Cieszymy się, że możemy podzielić się naszymi doświadczeniami. W ING Banku Śląskim komunikację upraszczamy już od 5 lat. W 2014 roku jako pierwszy bank w Polsce rozpoczęliśmy współpracę z językoznawcami na dużą skalę. Najważniejsze, aby język jasno opisywał wszystko, co ważne dla klienta, i żeby sens nie ginął w sztampowych zwrotach, które nic nie wnoszą. Aplikacja mobilna zdała egzamin, uznaliśmy więc, że pora sprawdzić język strony www.ing.pl. Tym sposobem możemy pochwalić się już dwoma certyfikatami prostej polszczyzny – powiedział Marcin Grocki, specjalista językowy w ING Banku Śląskim.

– To, że kolejne urzędy podpisują deklarację prostego języka cieszy nas, bo, po pierwsze – widzimy na przykładzie ING, że prosty język działa, a po drugie – cieszy nas to jako obywateli, po prostu – dodaje Karolina Żurowska, specjalistka językowa w ING Banku Śląskim.

Certyfikat prostej polszczyzny przyznany przez Pracownię Prostej Polszczyzny jest już drugim w portfolio banku. Pierwszy ING Bank Śląski otrzymał za system bankowości internetowej Moje ING w styczniu 2017 roku. Bank już w trakcie projektowania treści do Mojego ING zadbał, aby komunikaty kierowane do klientów były proste i przyjazne.

Więcej o upraszczaniu języka w ING Banku Śląskim na stronie internetowej.

Źródło: mat. pras.