„Prawa człowieka w łańcuchu dostaw” – za nami pierwsze spotkanie Programu Partnerstwa w 2018 roku

12 stycznia 2018

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska, Polpharma,

11 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie Programu Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Warsztat, zorganizowany w siedzibie Grupy Polpharma poświęcony był przede wszystkim wprowadzaniu zagadnienia praw człowieka w łańcuch dostaw w organizacji. Spotkanie poprowadziły ekspertki: Beata Faracik, współzałożycielka i prezeska Polskiego Instytutu Praw Człowieka i Biznesu oraz Jacqueline Kacprzak, Radca Ministra ds. CSR. 

W pierwszej części warsztatu uczestnicy zastanawiali  się czym są prawa człowieka w odniesieniu do różnych branż i interesariuszy. Następnie dyskutowali o tym jak zbudować wewnętrzną koalicję na rzecz praw człowieka w organizacji i zapewnić należytą staranność w tym obszarze w firmie.

W drugiej części przedstawione zostały dobre praktyki z zakresu przestrzegania praw człowieka w łańcuchu dostaw oraz zastanowimy się jak raportować te kwestie, zgodnie z wytycznymi ONZ. Działania swoich organizacji w tym zakresie przedstawiła Małgorzata Zdzienicka – Grabarz, Dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu i Sponsoringu BGŻ BNP Paribas oraz Marcin Musiał, Ekspert ds. Etyki i CSR Grupy Polpharma, który opowiedział m.in. o Kodeksie Etyki oraz Kodeksie postępowania Dostawców Grupy Polpharma. Uczestnicy dowiedzieli się jak powstawały dokumenty oraz jak na co dzień kontrolowany jest łańcuch dostaw firmy.

Kodeks etyki Grupy Polpharma dostępny jest TUTAJ.

Kodeks etyczny BGŻ BNP Paribas znajduje się TUTAJ.

Zobacz też >>  Przewodnik dobrych praktyk w Grupie Polpharma.

źródło: Program Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu