Pracownicy L’Oréal Polska i L’Oréal Warsaw Plant wsparli kilkanaście placówek i organizacji non-profit

18 czerwca 2019

Dotyczy firmy: L'Oréal Polska,

W ramach Citizen Day – globalnego programu wolontariatu Grupy L’Oréal – pracownicy w Polsce włączyli się w działania na rzecz lokalnych społeczności. W pierwszych tygodniach czerwca (6, 7 i 11 czerwca) wolontariusze wykorzystywali swoje umiejętności, energię i zapał do pracy na rzecz organizacji pozarządowych, placówek wychowawczych oraz dla społeczności miejskich. 

W 2019 r. pracownicy L’Oréal Polska i L’Oréal Warsaw Plant wsparli 12 placówek, instytucji i organizacji non-profit, poświęcając na to blisko 2000 godzin pracy. Szacuje się, że z pomocy wolontariuszy L’Oréal skorzysta – pośrednio i bezpośrednio niemal 6000 beneficjentów.

L’Oréal uważa za swój obowiązek zapewnienie pracownikom możliwości i środków do podejmowania inicjatyw wolontariackich i wykonywania konkretnych prac, ponieważ w kontekście bieżących potrzeb społecznych i środowiskowych takie działanie ma znaczenie –  powiedziała Alexandra Palt, Chief Corporate Responsibility Officer L’Oréal.

Ten zapoczątkowany w 2010 r. doroczny dzień pracy społecznej umożliwia pracownikom z prawie 65 krajów przeznaczyć ponad milion godzin pracy na rzecz setek organizacji non-profit i ich beneficjentów. Na poziomie Grupy, w 2018 prawie 30 000 pracowników w 63 krajach włączyło się w akcje na rzecz 855 organizacji non-profit, poświęcając 170 000 godzin prac społecznych.

– Citizen Day jest dla mnie wyjątkowym dniem już od 10 lat! To niesamowite doświadczenie i satysfakcja związana z niesieniem pomocy innym. Jesteśmy firmą globalną, ale naszą działalność prowadzimy na lokalnych rynkach i czujemy się związani ze społecznościami w poszczególnych krajach. Widzimy ich potrzeby i reagujemy na nie. Stąd tak szeroki zasięg tego programu – również w Polsce – podkreślił Niels Westerbye Juhl, Dyrektor Generalny HUB L’Oréal Polska i Kraje Bałtyckie.

Aktywności podejmowane przez pracowników L’Oréal Polska i fabryki L’Oréal Warsaw Plant mają różnorodny charakter. Część działań skupia się na polepszeniu warunków, w których mieszkają bądź spędzają czas podopieczni ośrodków, którym pomagają wolontariusze.

Wolontariusze w ramach akcji Citizen Day zorganizowali pikniki dla dzieci – podopiecznych Środowiskowych Ognisk Wychowawczych TPD na warszawskiej Białołęce oraz w Pruszkowie, Placówki Szkolno-Wychowawczej nr 1 w Błoniu oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie. Zawody sportowe, warsztaty kreatywne oraz liczne gry i zabawy pozwoliły dzieciom miło spędzić czas.

– Dzisiaj zrealizowaliśmy marzenia dzieci Placówki Opiekuńczo Wychowawczej NR 1 w Błoniu. Zespół L’Oréal zasadził nowe roślinki w ogrodzie, wypielił grządki i pomalował ściany. Zmęczeni, ale opaleni wracamy do naszych zadań. Z wdzięcznością pozdrawiamy Wspaniałych Młodych Ludzi, którym nie straszny skwar i wysiłek fizyczny dla bezinteresownej pomocy dzieciom – powiedziała Ewa Bargieł, Dyrektor Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 w Błoniu.

– Chciałabym serdecznie podziękować za odświeżenie i pomalowanie naszej placówki w Pruszkowie. Uczęszcza do niej 30-cioro dzieci w wieku szkolnym (szkoła podstawowa).(…) Nasza praca opiera się na zapewnieniu warunków do zrównoważonego rozwoju dzieci i młodzieży. Dzięki Państwa pomocy, środki własne możemy przeznaczone na zajęcia dodatkowe, pomoce dydaktyczne i wycieczki, a dzieci korzystają z pięknej i przede wszystkim CZYSTEJ placówki. Serdecznie dziękuję – dodała Urszula Ziółkowska-Frokter, Koordynator TPD Środowiskowe Ognisko Wychowawcze w Pruszkowie.

W Domu Dziecka “CHATA” na Białołęce dla dzieci przygotowano gry i zabawy sportowe, buble football, ściankę wspinaczkową, malowanie buziek i wiele innych atrakcji. W Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym w Wieliszewie odbyły się z kolei warsztaty makijażu dla pacjentek, które walczą z chorobą. Szkolenie z technik makijażu dla pacjentem w trakcie lub po terapii onkologicznej prowadzili wyspecjalizowani wolontariusze.

Pracownicy L’Oréal Polska wspólnie urządzili ogród, z którego korzystają podopieczni Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie. Prace remontowe odbyły się także w Lesznie koło Warszawy. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym, który opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi w różnym wieku, pracownicy odnowili korytarz szkolny oraz zaaranżowali miejsce na kreatywne prace plastyczne dzieci.

W Krakowie i Warszawie wolontariusze zorganizowali również wspólne sprzątanie najbliższej okolicy – we współpracy z Zarządem Zieleni Miejskiej w Krakowie oraz Zarządem Zieleni Miejskiej m. st. Warszawa. Zebrano kilkadziesiąt worków śmieci z nadwiślańskich miejskich plaż. Pracownicy fabryki L’Oréal Warsaw Plant wsparli również Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Milanówku.

W ramach programu wolontariackiego pracownicy L’Oréal Polska również oddali w sumie 18 litrów krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Podczas Citizen Day zarejestrowano również 22 potencjalnych dawców szpiku w bazie fundacji DKMS.

W biurze L’Oréal Polska zorganizowano też zbiórkę zabawek, książek i maskotek dla potrzebujących dzieci.

Źródło: mat. pras.