Pracownicy Grupy Amica wzięli udział w inicjatywie „Wspólnie POZmieniajmy”

27 września 2023

Dotyczy firmy: Amica,

Blisko setka wolontariuszy, 13 tysięcy zasadzonych cebulek krokusów i liczne warsztaty edukacyjne – tak w skrócie można podsumować akcję „Wspólnie POZmieniajmy”, która 21 i 22 września odbywała się na poznańskiej Wildzie. W wydarzeniu brały udział firmy, organizacje pozarządowe oraz Urząd Miasta Poznania, a jego nadrzędnym celem było zwrócenie uwagi na działania środowiskowe, edukacyjne i partnerskie. 

– „Wspólnie POZmieniajmy” to jedyna taka akcja w skali kraju, która zaangażowała szereg poznańskich firm i organizacji pożytku publicznego na rzecz poprawy klimatu i jakości życia mieszkańców. Wspólne dążenie do rozwijania w Poznaniu zielonych przestrzeni oraz zwiększenie ilości realizowanych w mieście inicjatyw edukacyjnych, a także determinacja w tym zakresie, są kluczowe dla osiągnięcia pozytywnych zmian na szeroką skalę. Cieszymy się, że pracownicy Grupy Amica mogli być częścią tego procesu, a przy okazji przyczynić się do realizacji jednego z Celów Zrównoważonego Rozwoju – mówi Anna Rakowska, menedżerka ds. projektów pracowniczych i społecznych.

Wydarzenie składało się z dwóch etapów – pierwszego dnia akcji, wolontariusze-pracownicy 18 poznańskich firm, wzięli udział w wielkim sadzeniu roślin, drzew oraz krzewów przy Dziedzińcu pod Słońcem. Przez cały czwartek blisko setka wolontariuszy, wspólnie zagospodarowała teren przy poznańskim Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, który liczy prawie 600 m2. Razem zasadzili 13 tysięcy cebulek krokusów, wykonali inspekty – ogrody edukacyjne, a także zbudowali ogród ekologiczny dla dzieci.

Nazajutrz poznańskie firmy przeprowadziły liczne akcje edukacyjne skierowane do dzieci, młodzieży i seniorów. Z tej okazji, Grupa Amica wspólnie z Bankiem Żywności SOS w Warszawie w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Lodówka na Medal”, zorganizowała warsztaty nt. niemarnowania jedzenia, jego odpowiedniego przechowywania oraz właściwego odżywiania, przy jednoczesnej trosce o planetę. W warsztatach marki Amica licznie udział wzięły zarówno dzieci, młodzież, jak i seniorzy. Pokazuje to, że chęć poszerzania wiedzy na tematy związane z odżywianiem oraz przechowywaniem jedzenia jest wielopokoleniowa i niezwykle potrzebna.

– Uważam, że „Wspólnie POZmieniajmy” to akcja wyjątkowa, przynosząca liczne korzyści. Chętnie zaangażowałam się w proces sadzenia krokusów oraz budowę ogrodu ekologicznego. Cieszę się, że poprzez takie działania miałam wpływ na zmianę otoczenia, nie tylko pobliskiego Młodzieżowego Domu Kultury nr 1, ale również naszego miasta – mówi Sylwia Nitschke-Wojciechowska, Specjalista ds. ryzyka finansowego i płynności w Grupie Amica oraz jedna z wolontariuszek akcji. 

Akcję „Wspólnie POZmieniajmy” realizowały: Allegro, Amica, Aquanet, Aquanet Retencja, Bridgestone, Capgemini, Fiberhost, Franklin Templeton, Haleon Poland Hub, Inea, Kompania Piwowarska, Grupa MTP, Mycela, Terlan, Tormel, Unilever, Wunderman Thompson, Volkswagen Poznań, Żabka we współpracy z: Fundacją NIWA Edukacji i Rozwoju, Stowarzyszeniem Centrum PISOP, Miastem Poznań.

Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Źródło: inf. pras.