Pracownicy firmy ambasadorami akcji Nestlé Porusza Polskę

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 6 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
30 czerwca 2017

Dotyczy firmy: Nestlé Polska,

Agnieszka Kowalczyk, Ania Mitura, Renata Jaszczuk i Jakub Piekarz, czyli pracownicy Nestlé Polska, zostali ambasadorami akcji „Nestlé Porusza Polskę” i przekonują Polaków, że aby żyć zdrowiej, nie trzeba być wyczynowym sportowcem. Nestle Polska jest partnerem Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Kim jest pierwsza ambasadorka

Przygoda Agnieszki Kowalczyk z Działu Kontrolingu Sprzedaży w Nestlé Polska oraz ambasadorki tegorocznej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę”, ze sportem zaczęła się 6 lat temu, gdy postanowiła wystartować w Półmaratonie Warszawskim 2011. Emocje związane z ukończeniem biegu były tak ogromne, że postanowiła rozwinąć tę pasję. Bieganie stało się dla niej świetnym sposobem na zrelaksowanie się, poprawę humoru i podniesienie poczucia własnej wartości. Jak sama mówi, tę dyscyplinę sportu można uprawiać o każdej porze roku, na dowolnym dystansie i swoim własnym tempie – biegać może każdy.

Pasja i zaangażowanie Agnieszki Kowalczyk spowodowały, że spośród wszystkich pracowników firmy Nestlé Polska, to ona dołączyła do grona ambasadorów akcji „Nestlé porusza Polskę”, której celem jest zachęcanie Polaków do aktywnego spędzania czasu wolnego, niezależnie od wieku. By zdrowiej żyć, nie trzeba być wyczynowym sportowcem – wystarczy 15 minut spaceru dziennie lub wybranie schodów zamiast windy – nawet najmniejsze zmiany nawyków mogą wiele zmienić i sprawić wiele radości.

– Jest bardzo dużo aktywności, które można wykonywać wraz ze znajomymi czy rodziną. Zabierając dzieci na spacer, wycieczkę rowerową po lesie czy wykonując ćwiczenia na siłowni plenerowej, można im pokazać, że nie tylko gra na komputerze jest ciekawa, ale również aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu. To jeden z celów, jaki przyświeca akcji „Nestlé porusza Polskę”, której mam zaszczyt być ambasadorką. Podobnie jak w przypadku mojego biegania, na siłowni zewnętrznej każda osoba, niezależnie od wieku, umiejętności i zasobności portfela, może poprawić swoją kondycję, odprężyć się, ale przede wszystkim świetnie bawić w towarzystwie innych ćwiczących – mówi Agnieszka Kowalczyk, biegaczka oraz ambasadorka tegorocznej edycji akcji Nestlé porusza Polskę.

O akcji

„Nestlé Porusza Polskę” to jeden z programów Nestlé, dzięki któremu firma realizuje swój cel: podnoszenie jakości życia i dążenie do lepszej przyszłości oraz wspiera zdrowy i pogodny styl życia.
W ramach pierwszej edycji akcji „Nestlé porusza Polskę” wybudowano aż 16 siłowni na świeżym powietrzu,
po jednej w każdym województwie. Obiekty zostały zaopatrzone w profesjonalne sprzęty, umożliwiające wykonywanie zróżnicowanych ćwiczeń. W tym roku Nestlé sfinansuje kolejnych 16 obiektów. W całym kraju można głosować na blisko 500 lokalizacji zgłoszonych do konkursu przez gminy. Tak jak w ubiegłym roku, z każdego województwa zostanie wybrana jedna lokalizacja z największą liczbą głosów. Głosowanie potrwa do 30 czerwca. Każdego dnia można oddać 1 głos. Pełna lista lokalizacji znajduje się na www.NestlePorusza.pl.

źródło: materiały prasowe firmy