Ponad 60 tys. złotych dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dzięki Kompanii Piwowarskiej

12 lutego 2013

Dotyczy firmy: Kompania Piwowarska,

Udział Kompanii Piwowarskiej w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy to już tradycja. Czas zatem na podsumowania. Dzięki przedmiotom przekazanym na aukcje WOŚP jak dotąd udało się zebrać 61 370 złotych. Duża część z tej kwoty to efekty sprzedaży stylowych mebli z gabinetu Jana Kulczyka, dzieł sztuki oraz motocykla Tomasza Golloba.

W 2013 roku Kompania Piwowarska już po raz czwarty zagrała z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, przekazując na aukcję stylowe meble z gabinetu Jana Kulczyka oraz ekologiczne lampy. Lider branży piwowarskiej pomaganie ma „we krwi”, a współpraca z WOŚP to tylko jedna z inicjatyw prospołecznych, które podejmuje firma. Czwarta Orkiestra z udziałem KP to dobry moment, by podsumować jej dotychczasowy wkład w akcję. Jest on co namniej zadowalający, ponieważ dzięki wszystkim przedmiotom ofiarowanym dotąd przez KP uzyskano 61 370 złotych.

– Cieszymy się, że przez te cztery lata grania z Orkiestrą udało nam się zebrać sporą sumę pieniędzy na zakup sprzętu medycznego. W porównaniu z ogólnym wynikiem finału WOŚP to oczywiście niewiele, ale naszym zdaniem w Orkiestrze ważny jest każdy, nawet najmniejszy wkład w osiągnięcie słusznego celu. Na pewno będziemy grać dalej! – mówi Wojciech Mrugalski, kierownik ds. komunikacji w Kompanii Piwowarskiej.

Na każdą aukcję WOŚP firma stara się przekazywać rzeczy niebanalne, które mogą wzbudzić zainteresowanie kolekcjonerów. Podobnie jak w poprzedniej edycji, w 2013 roku do wylicytowania były m.in. meble, które zdobiły gabinet Jana Kulczyka w czasach, kiedy był Przewodniczącym Rady Nadzorczej KP. Na aukcję została wystawiona szafa o strzelistym kształcie ostrosłupa zbudowana ze szlachetnego drewna i szkła oraz niski drewniany stolik z tacą, idealny do kawy i herbaty.

W zeszłym roku można było licytować stół włoski Giorgetti wraz ze skórzanym krzesłem – oba meble zostały wykonane ze szlachetnych gatunków drewna i zaprojektowane przez architekta i designera Leona Kriera. Wśród przedmiotów przekazanych dotychczas przez KP na aukcje Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazły się ekologiczne lampy wykonane z puszek po piwie, obrazy – niektóre również z gabinetu Jana Kulczyka – oraz motocykl żużlowca Tomasza Golloba.

Źródło: Materiały prasowe