Biznes wzywa rządzących do ambitnych działań na rzecz ochrony bioróżnorodności. Ponad pół tysiąca firm dołączyło do akcji Business for Nature

21 września 2020

Dotyczy firmy: Carrefour Polska, L'Oréal Polska,

Ponad 560 firm z całego świata, o łącznych przychodach 4 bln USD, wzywa rządzących do podjęcia natychmiastowych działań w celu odwrócenia negatywnych zmian w środowisku naturalnym.

Zdrowe społeczeństwa, odporne gospodarki i dobrze prosperujące firmy opierają się na naturze. Rządy powinny przyjąć polityki, aby odwrócić straty w środowisku jeszcze w tej dekadzie. Razem chrońmy, odbudowujmy i korzystajmy w sposób zrównoważony z naszych zasobów naturalnych.

Ponad 560 firm podpisało się pod powyższym oświadczeniem w ramach inicjatywy Call to Action, zorganizowanej przez koalicję Business for Nature. To pierwsza tego typu akcja, w której udział wzięło tak liczne grono firm z całego świata. Wśród nich są również Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu: Carrefour Polska oraz L’Oreal Polska (L’Oreal Poland and Baltic HUB, L’Oreal Warsaw Plant).

Firmy, które myślą w kategoriach długoterminowych celów, rozumieją potrzebę ochrony bioróżnorodności – przyjmują więc zobowiązania, które konsekwentnie realizują. Nie mogą jednak stawić czoła temu globalnemu wyzwaniu samodzielnie. Aby wzmocnić efekty swoich działań, biznes wzywa więc rządy do współpracy, aby poprzez ambitne polityki pobudzić również ambicje biznesowe.

Pełna lista firm, które podpisały się pod Call to Action dostępna jest na stronie koalicji tutaj >>