Ponad 2 miliony złotych dla Fundacji Biedronki na rzecz pomocy uchodźcom i uchodźczyniom

21 marca 2022

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Fundacja Biedronki otrzymała wsparcie finansowe od EDP Renewables na pomoc uchodźcom i uchodźczyniom. Darowizna pozwoli rozszerzyć inicjatywę, która polega na przekazywaniu ukraińskim obywatelom i obywatelkom kart przedpłaconych, które można wykorzystać na zakup m.in. żywności w sklepach Biedronka.

EDP Renewables podjął decyzję o przekazaniu 500 000 euro (ok. 2,345 miliony złotych) na rzecz Fundacji Biedronki w celu wsparcia programu kartowego dla uchodźców i uchodźczyń. Karty mają służyć tym osobom, które znalazły się w Polsce bez wsparcia bliskich i są w złej sytuacji finansowej. Dzięki nim można będzie zrobić zakupy w sklepach sieci Biedronka. Karty będą zasilane finansowo przez trzy miesiące.

– Dzięki otrzymanemu wsparciu będziemy mogli rozszerzyć program kartowy. Przekazana kwota jest dla nas wyrazem zaufania, dzięki któremu możemy skutecznie działać na jeszcze większą skalę. Doświadczenie z innych naszych programów opartych na podobnym rozwiązaniu utwierdza nas w przekonaniu, że w przypadku uchodźców to właśnie pomoc w formie kart przedpłaconych sprawdzi się najlepiej – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

Dzięki otrzymanej darowiźnie łączna kwota, którą dysponuje Fundacja Biedronki na wsparcie dla uchodźców i uchodźczyń, zbliżyła się do 20 milionów złotych. Fundacja uruchamia trzy duże programy pomocowe dla osób uciekających przed wojną. Oprócz wspomnianego programu opartego na przekazywaniu kart przedpłaconych na zakupy w sklepach Biedronka, Fundacja będzie przekazywać również jednorazowe eKody na zakupy oraz zapewni bezpłatne tymczasowe noclegi.

Źródło: inf. pras.