Ponad 12 ton żywności dla potrzebujących od klientów Carrefour Polska

14 kwietnia 2014

Dotyczy firmy: Carrefour Polska,

W pierwszy weekend kwietnia 83 sklepy Carrefour Polska wzięły udział w dorocznej Wielkanocnej Zbiórce Żywności Banków Żywności. W wyniku akcji w sklepach Carrefour zebrano 12 552,19 kg żywności, która jeszcze przed świętami trafi do najbardziej potrzebujących.

Wielkanocna Zbiórka Żywności w tym roku odbyła się w dniach 4-6 kwietnia w 83 placówkach sieci Carrefour w całej Polsce. Dzięki hojności klientów podczas zbiórki w centrach handlowych, hipermarketach, supermarketach Carrefour, a także sklepach franczyzowych Carrefour Express na terenie całego kraju udało się zabrać ponad 12 ton żywności. Zbiórkę zorganizowało 28 Banków Żywności we współpracy z placówkami Carrefour.

Podczas zbiórki klienci Carrefour zostawiali w specjalnie oznaczonych koszach produkty rekomendowane przez Banki Żywności, takie jak olej, cukier, ryż, konserwy i przetwory oraz słodycze, a także kasze i makarony. O zbiórce przypominali wolontariusze Banków Żywności, którzy rozdawali ulotki i zachęcali klientów do wzięcia udziału w akcji.

Zaangażowanie Carrefour Polska w Wielkanocną Zbiórkę Żywności to już kolejny przykład udanej współpracy z Bankami Żywności. W 2013 roku Banki Żywności zostały partnerem programu zaangażowania społecznego Carrefour Polska „Odpowiedzialnie każdego dnia!”, a w listopadzie zeszłego roku Carrefour wraz z organizacją współpracowały w ramach Świątecznej Zbiórki Żywności przed Świętami Bożego Narodzenia.

Źródło: informacja prasowa