Pomoc materialna dla personelu Szpitala Powiatowego w Międzychodzie

13 kwietnia 2021

Dotyczy firmy: Amica,

Jak okazać medykom wdzięczność za ich ciężką pracę? Grupa Amica w ramach podziękowań za nadzwyczajne zaangażowanie personelu medycznego w dobie pandemii podarowała pracownikom Szpitala Powiatowego w Międzychodzie sprzęt małego AGD o wartości ponad 70 000 PLN.

29 marca br. przedstawiciele Grupy Amica przekazali sprzęt ufundowany przez spółkę MagoVox. Zdzisław Wiese oraz Maciej Fliger przekazali mały sprzęt AGD na ręce personelu Szpitala Powiatowego w Międzychodzie. Podarowany sprzęt obejmował między innymi parowary, opiekacze i blendery.

– Pomoc szpitalom w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa, jest dla spółki MagoVox oraz Grupy Amica szczególnie istotna. Wiemy jak wiele trudu kosztuje obecnie personel medyczny codzienna opieka nad pacjentami i jak ciężko jest funkcjonować w reżimie sanitarnym. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc placówce, która na co dzień leczy mieszkańców powiatu międzychodzkiego, wśród których są również pracownicy naszej firmy. Mamy nadzieję, że drobny sprzęt AGD pozwoli poczuć odrobinę normalności – mówi Maciej Fliger, specjalista ds. komunikacji w Grupie Amica.

 

-Każde wsparcie dla naszego szpitala w tym trudnym czasie jest niezwykle ważne. Cieszymy się, że kolejny raz Grupa Amica wspomogła naszą placówkę. Przekazany sprzęt AGD jest miłą formą docenienia pracy naszego personelu medycznego – mówi Bartosz Grobelny, dyrektor Szpitala Powiatowego w Międzychodzie.

Grupa Amica od lat angażuje się w działania wspierające najbardziej potrzebujących, a od kilku miesięcy aktywnie biorą udział w pomoc szpitalom. Wiele placówek otrzymało dzięki temu nie tylko sprzęt AGD, ale również urządzenia medyczne, które codziennie wspomagają oddychanie pacjentów i pozwalają ratować ich życie w obliczu ciężkiej niewydolności oddechowej.

źródło: mat. pras.