Pomoc dla obywateli Ukrainy: 10 mln euro od Grupy BNP Paribas

3 marca 2022

Dotyczy firmy: BNP Paribas Bank Polska,

Grupa BNP Paribas stworzyła specjalny fundusz na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy. Rescue & Recover Fund jest zasilany wpłatami od pracowników i Klientów banku. Grupa BNP Paribas przeznaczy 10 mln euro na podwojenie zebranej kwoty. Pomoc finansowa trafi do Lekarzy Bez Granic, Czerwonego Krzyża oraz biura Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.

Do Polski przybyło już kilkaset tysięcy osób uciekających z objętej wojną Ukrainy. Wobec narastającego kryzysu humanitarnego, Grupa BNP Paribas zobowiązała się wobec Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców oraz swoich organizacji partnerskich – Lekarzy bez Granic (MSF) i Czerwonego Krzyża – do udzielenia pomocy finansowej.

Agresja na Ukrainę wymaga solidarności wszystkich Europejczyków i społeczności międzynarodowej – napisał we wpisie na portalu Linkedin Jean-Laurent Bonnafé, Prezes BNP Paribas. Podkreślił również zaangażowanie BNP Paribas Bank Polska w pomoc Ukraińcom. Dla osób mieszkających na terenach szczególnie dotkniętych atakami stworzyliśmy udogodnienia przy wsparciu BNP Paribas Bank Polska i jego pracowników, którzy okazali wielką solidarność ze swoimi sąsiadami. Dzięki ścisłej współpracy wszystkie zespoły na Węgrzech, w Rumunii i na Słowacji są zmobilizowane i aktywnie pomagają. Wszystkim im należą się wielkie podziękowania – napisał Bonnafé.

Grupa BNP Paribas prowadzi działalność w Ukrainie za pośrednictwem Ukrsibbanku, który zatrudnia blisko 5 tys. pracowników i posiada placówki bankowe w całym kraju. Grupa podjęła wszelkie działania, aby zapewnić bezpieczeństwo pracownikom i ich rodzinom. Tym, którzy opuszczają miasta i regiony najbardziej dotknięte atakami, zaoferowano wsparcie i zakwaterowanie, w szczególności dzięki pomocy BNP Paribas Bank Polska.

Mimo niezmiernie trudnej sytuacji w kraju, Ukrsibbank stara się utrzymać swoją działalność w największym możliwym zakresie, aby służyć mieszkańcom Ukrainy i jej gospodarce.