Pomoc dla mistrza motosportu

14 maja 2021

Dotyczy firmy: Grupa LOTOS,

Fundacja LOTOS wsparła Fundację Polskiego Związku Motorowego i dofinansowała leczenie i rehabilitacje ikony świata żużlu – Tomasza Golloba. Sportowiec uległ poważnemu wypadkowi podczas zawodów motocrossowych w 2017 roku. Dziś walczy o pełny powrót do zdrowia.

Tomasz Gollob to jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców w historii, zarówno w kraju, jak i na arenie międzynarodowej. Siedmiokrotny Mistrz Świata i trzydziestokrotny Mistrz Polski w różnych konkurencjach. Należy do grupy najbardziej znanych i rozpoznawalnych polskich sportowców w Polsce i na świecie. Cztery lata temu, w trakcie zawodów – Mistrzostw Strefy Polski Północnej w motocrossie – żużlowiec uległ poważnemu wypadkowi, z którego skutkami zmaga się do dziś.

– Każdego dnia staję do walki z bólem i nadal ją przegrywam, bo towarzyszy mi on codziennie. To w najbliższym czasie się nie zmieni, żadna tabletka nie jest na tyle silna, aby całkowicie uśmierzyć ból. Robię jednak postępy, minęło już kilka lat od wypadku, a ja dzięki codziennym rehabilitacjom powoli zaczynam czuć nogi. To daje mi nadzieję, że może kiedyś będę mógł normalnie funkcjonować – mówi Tomasz Gollob.

Fundacja LOTOS wspiera nie tylko duże podmioty i organizacje, takie jak szpitale czy placówki edukacyjne, ale swoją opieką otacza również osoby indywidualne potrzebujące pomocy medycznej.Tym razem, na wniosek Fundacji Polskiego Związku Motorowego, która pomaga ofiarom wypadków drogowych, włączyła się w akcję pomocy związanej z kontynuacją leczenia i rehabilitacji sportowca.

– Grupie LOTOS, jako firmie paliwowej, świat motosportu jest bardzo bliski. Tomasz Gollob przez wiele długich lat jako sportowiec przynosił do naszych domów wiele radości, pozytywnych emocji i – co tu dużo mówić – był i jest naszą narodową dumą. To dzięki niemu niejednokrotnie mogliśmy ze wzruszeniem słuchać hymnu i patrzeć jak biało-czerwona flaga wędruje na najwyższy maszt. Poprzez udzieloną przez Fundację LOTOS pomoc, chcemy chociaż częściowo za to wszystko podziękować w sytuacji kiedy ten uznany sportowiec jest w potrzebie. Przed Panem Tomaszem jeszcze długa droga w powrocie do zdrowia, ale wierzymy, że wielokrotny mistrz świata, również w tej walce stanie na najwyższym podium – mówi Wiesław Labuda, prezes Fundacji LOTOS.

Źródło: inf. pras.