Podwójna Moc Pomagania Grupy Santander Bank Polska dla oddziałów psychiatrii dzieci i młodzieży

2 czerwca 2021

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

Grupa Santander Bank Polska, w odpowiedzi na wyzwania związane ze zdrowiem psychicznym dzieci i młodzieży, szczególnie dotkniętych w czasie pandemii, przeznaczyła 1 mln zł na wsparcie 16 polskich szpitali z oddziałami psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Kolejny 1 milion złotych przekaże, podwajając dobrowolne wpłaty w zbiórce charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”. Akcja charytatywna startuje 1 czerwca 2021 roku.

Psychologiczne skutki COVID-19 mogą trwać znacznie dłużej niż sama pandemia – oceniają eksperci Polskiej Akademii Nauk[1]. Podkreślają, że to właśnie dzieci i młodzież są najbardziej narażone na negatywne skutki izolacji, zmian dotyczących życia rodzinnego i szkolnego. Dlatego Santander Bank Polska wraz z Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych, Santander Leasing, Santander Factoring przekazał 1 mln zł na wsparcie psychiatrii dziecięcej, a także wraz z Fundacją Santander Bank Polska organizuje drugą edycję akcji charytatywnej „Podwójna Moc Pomagania”.

– Leczenie dzieci dotkniętych problemami psychospołecznymi to, po onkologii dziecięcej, drugi największy problem społeczny. Czas pandemii wpłynął negatywnie na zdrowie najmłodszych, gasząc uśmiech z ich twarzy. Dzieci i młodzież potrzebują dziś wsparcia specjalistów, niektórzy również hospitalizacji. Teraz dzięki akcji „Podwójna Moc Pomagania” mamy okazję, aby wspólnie im pomóc – mówi Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander Bank Polska.

Środki trafią do 16 szpitali w Polsce, w których funkcjonują oddziały psychiatryczne i neurologiczne dla dzieci i młodzieży. Umożliwi to zakup specjalistycznego wyposażenia, doposażenie sal terapeutycznych, pracowni warsztatowych, remont oddziałów szpitalnych oraz placów zabaw, siłowni, kącików internetowych – tego co jest dziś potrzebne szpitalom psychiatrycznym i neurologicznym w zadbaniu o zdrowie dzieci i młodzieży.

Podwójna moc pomagania – Grupa Santander Bank Polska podwaja kwoty w zbiórce charytatywnej

Grupa Santander Bank Polska i Fundacja Santander Bank Polska uruchomiły również powszechną zbiórkę charytatywną na wsparcie psychiatrii dzieci i młodzieży. Kwota przekazana przez klientów i wszystkich chętnych na konto Fundacji zostanie podwojona przez Grupę Santander Bank Polska – do wysokości kolejnego 1 mln złotych.

– Wierzymy, że wspólnymi siłami możemy osiągnąć więcej, dlatego będziemy zachęcać naszych klientów i pracowników, by włączyli się do akcji. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu klientów i naszego Banku w ubiegłym roku na pomoc w walce z pandemią przekazaliśmy polskim szpitalom 5 mln zł. Pomoc młodym osobom w problemach psychospołecznych, pogłębionych przez pandemię, jest niezwykle ważna. Wiemy, jak poważnym wyzwaniem jest zapewnienie dzieciom opieki psychiatrycznej, dlatego jako odpowiedzialna i wrażliwa społecznie instytucja finansowa chcemy działać i zachęcić do działania także innych – mówi Michał Gajewski, CEO Santander Bank Polska.

Do zaangażowania się w zbiórkę, wspierającą zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży, razem z Grupą Santander Bank Polska zachęca w mediach społecznościowych Marcin Dorociński, wybitny aktor filmowy i teatralny. Wiadomość od Marcina o akcji „Podwójna Moc Pomagania” można obejrzeć tutaj>>

Zbiórka trwa do 30 czerwca 2021 roku. Wpłaty można przekazywać na konto Fundacji Santander Bank Polska: 53 1090 1056 0000 0001 4750 0104 z dopiskiem „darowizna”. Można również wykonać przelew BLIK na numer telefonu Fundacji 516 925 400. Cała uzbierana kwota zostanie przekazana do 16 szpitali na terenie Polski.

źródło: mat. pras. 

[1] https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/3233-stanowisko-10-zespolu-ds-covid-19-przy-prezesie-pan-konsekwencje-pandemii-covid-19-dla-zdrowia-psychicznego-i-edukacji-dzieci-i-mlodziezy