Podwójna Moc Pomagania dla dzieci w kryzysie psychicznym

1 czerwca 2023

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

1 czerwca rusza coroczna akcja charytatywna Grupy Santander Bank Polska „Podwójna Moc Pomagania”. W tym roku środki zbierane są na czat przy ogólnopolskim telefonie zaufania 116 111, prowadzonym przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Bank podwoi wpłacane kwoty do wysokości 1 mln zł.

Od 4 lat Bank, wspólnie z Fundacją Banku i spółkami z Grupy Banku organizuje akcję charytatywną, w której podwaja zebrane środki. W ubiegłym roku pieniądze wspomogły uchodźców, wcześniej dziecięce oddziały psychiatrii w szpitalach oraz walkę z pandemią.

– Dotychczas w Podwójną Moc Pomagania zaangażowało się ok 46 tys. osób, wspólnie zebraliśmy ponad 11 mln zł. Tym razem chcemy zachęcić do wsparcia rozwoju czatu dla młodych, którzy potrzebują pomocy psychologa. Wszyscy wiemy, jak negatywnie na kondycję psychiczną dzieci i młodzieży wpłynęła pandemia. Pokazuje to wiele badań i raportów, które wskazują jak dużo jest do zrobienia, jeśli chodzi o wsparcie psychologiczne. Czujemy się odpowiedzialni za troskę o dobrostan i bezpieczeństwo najmłodszych członków naszego społeczeństwa. Dlatego uważamy, że zapewnienie im dostępu do takiego narzędzia to inwestycja w przyszłość, zdrowie psychiczne oraz rozwój najmłodszej części społeczeństwa – mówi Marzena Atkielska prezeska zarządu Fundacji Santander.

Akcję będzie można wspierać przez wpłaty na konto Fundacji Santander na kilka sposobów:

  • BLIKiem na numer telefonu 516 925 400,
  • przelewem w Santander mobile i Santander internet,
  • przelewem na konto 53 1090 1056 0000 0001 4750 0104,
  • przez donacje na stronie Fundacji

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 14 lat prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. W tym czasie odebrała ponad 1,4 miliona połączeń od najmłodszych, którzy szukali pomocy. Ponad 4000 razy w trakcie tych rozmów ratowała zdrowie i życie.

Nie wszystkie dzieci mogą swobodnie rozmawiać przez telefon, dlatego Fundacja stworzyła też wyjątkowy czat, obsługiwany przez psychologów i pedagogów. Telefon i czat zaufania dla dzieci i młodzieży działają m.in. dzięki indywidulanym zbiórkom i wpłatom partnerów i sponsorów. Na utrzymanie tego czatu trafią środki z tegorocznej Podwójnej Mocy Pomagania. Zbiórka charytatywna potrwa miesiąc.

Grupa Santander podwaja wszystkie wpłaty do 1 miliona złotych. Niezależnie od liczby wpłat, akcja charytatywna Podwójna Moc Pomagania trwa do 30.06.2023 r. Organizatorem akcji jest Fundacja Santander Bank Polska S.A. im. I.J. Paderewskiego. Partnerem akcji jest Grupa Santander.

Źródło: inf. pras.