Podwójna Moc Pomagania – 4,25 mln zł dla Ukrainy

10 kwietnia 2022

Dotyczy firmy: Santander Bank Polska,

W kolejnej akcji „Podwójna Moc Pomagania”, Grupa Santander Bank Polska wraz ze swoimi klientami_tkami i osobami zatrudnionymi zebrała ponad 4,25 mln zł. Pieniądze trafią do organizacji humanitarnych z przeznaczeniem na działania pomocowe i medyczne w Polsce i Ukrainie.

Grupa Santander Bank Polska wraz z Fundacją Santander już po raz trzeci uruchomiły akcję charytatywną „Podwójna Moc Pomagania” – tym razem na rzecz pomocy Ukrainie. Bank podwajał wpłaty, przeznaczając na to 1,5 mln zł. W zbiórce charytatywnej wzięło udział ponad 26,5 tys. osób. Wspólnie zebrano ponad 4 mln 250 tys. zł, które zostaną przekazane organizacjom koordynującym pomoc dla osób dotkniętych wojną w Ukrainie – PAH, Unicef oraz PCK. Darowiznę otrzyma także miasto Przemyśl.

W promocję zbiórki zaangażował się również Marcin Dorociński, który w specjalnym spocie zachęcał do dołączenia do akcji „Podwójna Moc Pomagania”.

– Zbiórka „Podwójna Moc Pomagania” już po raz trzeci pokazała, że razem możemy więcej. Nasz apel o włączenie się do zbiórki spotkał się z dużym odzewem i dzięki tej hojności wesprzemy potrzebujących. Niesienie pomocy jest jedną z naszych głównych wartości, dlatego od lat jesteśmy zaangażowani w działalność prospołeczną i do tych działań aktywnie zachęcany także innych – powiedziała Marzena Atkielska, prezes Fundacji Santander.

Źródło: inf. pras.