Podsumowanie 3. edycji akcji „Pomagamy jak umiemy”

18 listopada 2019

Dotyczy firmy: Rossmann,

Łącznie 5 milionów złotych w postaci dostępnych w sklepach Rossmann zebrali klienci sieci w ramach akcji “Pomagamy jak umiemy”. Trafią one do 250 organizacji w całej Polsce. W samym województwie mazowieckim kosmetyki, artykuły higieniczne, chemia czy karma dla zwierząt trafiły do trzydziestu sześciu instytucji.

Co roku pracownicy firmy Rossmann pomagają domom dziecka, samotnej matki, hospicjom, fundacjom na rzecz chorych i seniorów, a także schroniskom dla zwierząt. Najpierw zgłaszają do akcji “Pomagamy jak umiemy” lokalne instytucje, które przechodzą proces weryfikacji. W tym roku do tego grona zaliczono 250 organizacji.

Od 2 stycznia do 31 października członkowie Klubu Rossmann mogli przekazywać tym instytucjom punkty za zrobione zakupy. W tym roku klienci sami decydowali, która organizacje jest im najbliższa i którą chcą wspierać.

Każdy złoty wydany w Rossmannie przybliżał akcję do założonego celu – uzbierania rekordowych 5 milionów złotych. Pomoc – w postaci dostępnych w Rossmannie produktów o tej wartości – jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafi do potrzebujących. Organizacje zawsze same wybierają, co z asortymentu Rossmanna jest im najbardziej potrzebne: pieluchy, kosmetyki, chemia czy karma dla zwierząt (lista liczy ponad blisko 1300 artykułów).

Wsparte w ramach akcji instytucje mają bardzo zróżnicowane profile działalności, stąd właśnie tak szeroki wybór produktów do ich dyspozycji. W samym tylko województwie mazowieckim pomoc trafiła do pięciu domów dziecka, siedmiu organizacji działających na rzecz zwierząt (m.in. schroniska w Pawłowie, Józefowie czy Celestynowie), czterech hospicjów (m.in. w Mławie i Otwocku) oraz licznych, prężnie działających fundacji (takich jak Szczęśliwej Drogi z Kamionki czy “Żółty Latawiec” z Siedlec). Efekt? Trzydzieści sześć organizacji z Warszawy i okolic otrzymało wsparcie na łączną kwotę niemal 900 tysięcy złotych.

Źródło: mat. pras.