Podsumowanie 10. Forum Inicjowania Rozwoju

2 grudnia 2021

Dotyczy firmy: LPP, Polpharma,

24 listopada br. odbyła się konferencja Forum Inicjowania Rozwoju organizowana przez Fundację Inicjowania Rozwoju UP FOUNDATION. Jubileuszową edycję zrealizowano pod hasłem „Klimat do zmiany. Planeta. Partnerstwo. Przywództwo”. Poruszono istotne zagadnienia w zakresie wyzwań społecznych i ekologicznych. Wydarzenie zostało objęte patronatem merytorycznym Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz patronatem medialnym portalu Odpowiedzialnybiznes.pl. 

24 listopada 2021 odbyła się jubileuszowa konferencja Forum Inicjowania Rozwoju, której zagadnienia łączą działania pomorskiego biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych związanych z Agendą 2030 ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju. Do tej pory Forum przyciągnęło już ponad 2000 osób.

Jubileuszową konferencję otworzył Wicemarszałek Województwa Pomorskiego – Leszek Bonna. Swoją obecnością zaszczycili m.in. zastępczyni Prezydenta Miasta Gdańska ds. Rozwoju Społecznego i Równego Traktowania – Monika Chabior, wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych o tematyce zmian klimatycznych – Ewa Ewart, badacz megatrendów – Marcin Popkiewicz, projektantka produktu i przestrzeni, analogowa astronautka i dwukrotna komandorka symulacji misji kosmicznych w Mobilnej Stacji Badawczej Lunares – dr Joanna Jurga, psycholog, kulturoznawca, uhonorowany w 2018 roku tytułem “Nauczyciel Roku” – Przemysław Staroń oraz przedstawicielka młodego pokolenia z Trójmiejskiego Strajku Klimatycznego – Alina Zmuda – Trzebiatowska. Goście dyskutowali o wyzwaniach współczesnych mediów, trudnościach młodych ludzi, którzy chcą aktywnie włączać się w budowanie świadomości klimatycznej, roli edukacji, nauki i biznesu oraz o tematach środowiskowych, które dalej są pomijane i lekceważone.

Nie zabrakło podsumowań i podziękowań dla osób i organizacji, którzy od lat tworzą Forum Inicjowania Rozwoju.


– To dzięki naszym partnerom możemy zmieniać, tworzyć i inspirować siebie nawzajem do zmiany. Cieszymy się, że od lat wspierają nas takie firmy i instytucje jak Polpharma SA i LPP SA – partnerzy strategiczni Fundacji. To duża radość, że stale poszerza się grono organizacji ściśle współpracujących na rzecz odpowiedzialnego przywództwa i planety. Razem możemy więcej – mówi Monika Hinc – prezeska FIR UPF.


Podczas tegorocznego forum zostały rozdane granty FG FIR. 100 000 złotych oraz kompleksowe wsparcie merytoryczne przekazano czterem inicjatywom międzysektorowym. Każdy z projektów otrzyma również wsparcie doradcze w ramach Akceleratora Innowacji Międzysektorowych.


 – Do tej pory przekazaliśmy ponad pół miliona złotych na realizację pomorskich innowacji międzysektorowych, które wpływają na realną zmianę społeczną na Pomorzu” podkreśla przedstawicielka jednego z partnerów strategicznych fundacji – mówi Patrycja Zbytniewska, koordynator ds. projektów społecznych LPP SA.

 

– W dotychczasowej działalności Funduszu wsparliśmy finansowo i merytorycznie 30 partnerstw realizowanych w modelu biznes, NGO i sektor publiczny. Dziś dołączają do nas kolejne cztery. Mamy nadzieję, że okażą się innowacjami społecznymi na skalę Polski i Europy – dodaje Magdalena Rzeszotalska, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i CSR/ESG Polpharma SA.


Podczas Forum odbyły się również sesje dobrych praktyk związanych z działaniami na rzecz klimatu, edukacji włączającej, partnerstw międzysektorowych, odpowiedzialnego biznesu, różnorodności. W trakcie debat odbywały się również Targi Online, podczas których uczestnicy mogli wziąć udział w grywalizacji i zapoznać się z ofertą pomorskich przedsiębiorstw ekonomii społecznej oraz partnerów przedsięwzięcia.

Źródło: inf. pras.