Podopieczni Fundacji ORLEN – DAR SERCA wolontariuszami na ORLEN Warsaw Marathon

28 kwietnia 2014

Dotyczy firmy: Orlen,

83 podopiecznych Fundacji ORLEN – DAR SERCA, w tym 67 wychowanków i opiekunów z Rodzinnych Domów Dziecka oraz 16 stypendystów programów stypendialnych z całej Polski wspierało i kibicowało maratończykom na trasie królewskiego dystansu oraz w miasteczku biegacza na ORLEN WARSAW MARATHON.

Za nami największa impreza biegowa w Polsce, w której w ciągu dwóch dni udział wzięło ponad 30 tysięcy biegaczy. Podopieczni Fundacji wraz z innymi wolontariuszami od wczesnych godzin porannych dzielnie pracowali na trasie, w punktach odżywczych i nawadniania, w strefie depozytów oraz start/meta, a także masażu i odnowy biologicznej.

– To ogrom pracy, która została wykonana bezinteresownie i dlatego serdecznie dziękuję wszystkim wolontariuszom, którzy poświęcili swój czas, zaangażowali wiedzę, umiejętności i siły fizyczne w sprawny przebieg Narodowego Święta Biegania. W dzisiejszych czasach, gdzie wszyscy są zabiegani można jednak znaleźć czas na wolontariat i nasi podopieczni są tego najlepszym dowodem– mówi Emilia Gromadowska Prezes Zarządu Fundacji ORLEN – DAR SERCA.

Oprócz podopiecznych Fundacji ORLEN – DAR SERCA w gronie wolontariuszy znaleźli się również Członkowie Klubów Seniora PKN ORLEN, harcerze z ZHP i ZHR z całej Polski oraz uczniowie warszawskich szkół.

ORLEN Warsaw Marathon to największa impreza biegowa w Polsce, która odbywa się pod hasłem Narodowego Święta Biegania. W ramach ORLEN Warsaw Marathon organizowane są Mistrzostwa Polski w Maratonie Mężczyzn, a pula nagród pieniężnych porównywalna jest z czołowymi imprezami biegowymi w Europie. W tym samym dniu toczyła się również rywalizacja na dystansie 10 km, a dzień wcześniej miał miejsce Charytatywny Marszobieg „Bieg na TAK! Biegam Bo Lubię” 4,6 km, w którym za każdego zawodnika PKN ORLEN przekazał 10 zł na stypendia sportowe dla wychowanków Rodzinnych Domów Dziecka w ramach programu stypendialnego „NA PODIUM”. Program kierowany jest do dzieci w wieku 7-16 lat, które osiągają już pierwsze sukcesy w swoich sportowych pasjach.

Źródło: informacja prasowa