Podczas szóstej edycji Provi RUN zebrano kwotę 32 400 zł dla Fundacji Gajusz

23 maja 2023

Dotyczy firmy: Provident Polska,

Tegoroczna edycja firmowego biegu charytatywnego Provi RUN odbyła się 20 maja w Lesie Łagiewnickim w Łodzi. Dorosłym towarzyszyły dzieci, które wzięły udział w Biegu Super Bohaterów. Biegacze wspólnie zebrali 32 403 zł, które zostaną przekazane Fundacji Gajusz, opiekującej się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz ich rodzinami.

Po raz szósty pracownicy Providenta i ich rodziny wspólnie z zaproszonymi gośćmi pobiegli w charytatywnym biegu Provi RUN. Jak co roku środki ze sprzedaży pakietów startowych zostały przekazane Fundacji Gajusz, która od ponad 20 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom m.in. prowadząc hospicjum stacjonarne oraz perinatalne. W tym roku udało się zebrać kwotę 32 403 zł.

– Bieg charytatywny Provi RUN to majowa tradycja dla wszystkich naszych pracowników. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy kilka ważnych spraw: pomaganie, wspólną integrację, dbanie o zdrowie i dobrą zabawę. W trakcie wszystkich edycji biegu łącznie zebraliśmy ponad 180 tys. złotych, które z radością przekazaliśmy Fundacji Gajusz, pomagającej najmłodszym – mówi Karolina Łuczak, rzeczniczka Provident Polska.

Oprócz pracowników Providenta do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali specjalni goście – utytułowani polscy sportowcy i nie tylko. W tym gronie znaleźli się:

  • Agata Matejczuk – drużynowa wicemistrzyni świata w biegu 24-godzinnym na Mistrzostwach Świata w Belfaście w 2017 roku
  • Alicja Bednarek – była reprezentantka Polski w koszykówce
  • Angelika Szczepaniak – rekordzistka Głównego Szlaku Beskidzkiego
  • Piotr Kędzia – brązowy medalista Mistrzostw Europy z Goteborgu, olimpijczyk z Aten i Pekinu
  • Tomasz Osmulski – zwycięzca Wings For Life Poznań 2019 i 2022 w Chorwacji
  • Marcin Józefaciuk –  prowadzący programu „Nastolatki Rządzą Kasą”, ultramaratończyk
  • Maurycy Oleksiewicz – utytułowany ultramaratończyk
  • Krzysztof Czerski – mistrz Polski w Maratonie Nordic Walking.

W tym roku podczas Provi RUN nie mogło również zabraknąć przedstawicieli łódzkiego środowiska biegaczy oraz chodziarzy, trenerów oraz propagatorów tej formy aktywności, którzy tworzą specjalną grupę gości Łódź Gold Team. Jej członkowie pobiegli w specjalnie przygotowanych dla nich koszulkach. Do Biegu Super Bohaterów zaproszono natomiast najmłodszych, którzy mogli zaprezentować się w kostiumach ulubionych postaci. Nagrodzone zostały najszybsze dzieci oraz dzieci, które zaprezentowały najciekawsze przebrania bohaterów z komiksów, bajek i filmów.

Provident RUN jest imprezą rodzinną i włączającą, organizatorzy starali się, aby każdy znalazł coś dla siebie oraz miał równe szanse w rywalizacji. Z tego względu wprowadzono różnorodne kategorie, między innymi kategorie 90kg+ i 190cm+. Wszyscy uczestnicy biegu zostali objęci ubezpieczeniem przed nieszczęśliwym wypadkiem.

– Bieg Provi RUN jest nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji i aktywności fizycznej, ale także do wspólnego działania na rzecz innych. To naprawdę wspaniałe i włączające wszystkich wydarzenie. Dbamy o to, aby każdy miał szansę wygrać w odpowiedniej dla siebie kategorii, to co nas wyróżnia to m.in. grupa biegaczy 90kg+ i 190cm+ – mówi Radosław Kacprzak, specjalista ds. bezpieczeństwa pracy z Provident Polska i pomysłodawca biegu.

Provi RUN 2023 odbył się pod Patronatem: Provident Polska, Sensum Art, Trec Nutrision, Fit Cake Stargard, Tlen i Przyjaciele, Fashion Kids.

Źródło: inf. pras.