Pobij Rekord Guinnessa z programem Śniadanie Daje Moc!

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 9 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
7 listopada 2014

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Twoje dziecko zawsze marzyło, aby dołączyć do grona osób, które pobiły Rekord Guinnessa? Teraz może to zrobić wspólnie ze swoimi koleżankami i kolegami z klasy. Wystarczy, że jego szkoła przyłączy się do programu Śniadanie Daje Moc i w dniu  7 listopada br. przystąpi do ogólnopolskiej próby bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Do programu przyłączyło się ponda 7100 szkół podstawowych z całej Polski. Organizatorem jest koalicja: Partnerstwo dla Zdrowia.

Już od czterech lat uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych z całej Polski biorą udział w lekcjach edukacyjnych na temat zdrowego odżywiania, ze szczególnym uwzględnieniem roli śniadania w diecie dziecka. Tak jak w poprzednich edycjach formuła programu polega na zakładaniu w klasach Klubów Śniadanie Daje Moc, w których nauczyciel prowadzi lekcje w oparciu o scenariusze zajęć edukacyjnych. W IV edycji Partnerstwo dla Zdrowia proponuje scenariusze dopasowane do wybranych zajęć lekcyjnych: język polski, matematyka, plastyka oraz wychowanie fizyczne.

Nowością tegorocznej edycji programu jest próba bicia Rekordu Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania. Ogólnopolskie bicie Rekordu Guinnessa odbędzie się 7 listopada br. o godzinie 10.00, czyli w czasie najważniejszego wydarzenia w projekcie – Dnia Śniadanie Daje Moc. Zadaniem wszystkich zgłoszonych szkół będzie zrealizowanie dokładnie tego samego scenariusza lekcji, podczas której uczniowie przy wsparciu nauczycieli i rodziców przygotują smaczne potrawy śniadaniowe. Aby przystąpić do próby bicia Rekordu Guinnessa wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony się na stronie www.sniadaniedajemoc. Tam też wychowawcy klas znajdą szczegółowe informacje dotyczące przygotowań i przebiegu tego wyjątkowego wydarzenia.

Źródło: informacja prasowa