Pierwszy sukces platformy crowdfundingowej DamNaSport.pl

Ta informacje została zamieszczona w portalu powyżej 8 lat temu.
Dane w niej opisane i stan prawny, na który się powołuje, mogły się zdezaktualizować.
9 listopada 2015

Dotyczy firmy: Jeronimo Martins Polska,

Od niedawna działająca platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl, w całości dedykowana finansowaniu sportowych projektów, przynosi pierwsze efekty. Gimnastykowi, Łukaszowi Borkowskiemu, na 37 dni przed zakończeniem zbiórki na portalu udało się zebrać 105% wnioskowanej kwoty. Dzięki tym środkom Łukasz będzie mógł przygotować się do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. Na wsparcie czekają jeszcze inne projekty młodych, zdolnych sportowców.

Dzięki działającej od września platformie DamNaSport.pl, która jest wspólnym projektem Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, Fundacji Dobra Sieć i sieci sklepów Biedronka, młodzi sportowcy dowolnej dyscypliny mogą zorganizować społecznościową zbiórkę pieniędzy na cele związane z rozwojem ich kariery np. na zakup sprzętu czy wyjazd na zawody. Obecnie na platformie DamNaSport.pl można wesprzeć trzy projekty, w tym dwa z województwa łódzkiego oraz jeden z Gdańska. Wśród zgłoszonych sportowców są: 16-letnia Sara Michael (karate), Dawid Jankowski (kolarstwo) i Łukasz Borkowski (gimnastyka sportowa).

Na DamNaSport.pl, jak na każdej platformie crowdfundingowej, to darczyńca decyduje, ile chce przeznaczyć na dany cel. Jedynym ograniczeniem zbiórki jest jej czas. Aby otrzymać zebraną kwotę, sportowiec w ciągu 60 dni musi przekroczyć założony próg zbiórki na swój projekt.

Aby dofinansować wybraną kampanię, a tym samym pomóc lokalnym talentom w osiąganiu sportowych celów, wystarczy zalogować się na portalu DamNaSport.pl i wybrać próg finansowania, czyli zadeklarować, ile chcemy przeznaczyć na projekt.

Aktualne projekty oczekujące na wsparcie

  • 16-letnia Sara Michael z Ozorkowa ma już na koncie 3 medale w Mistrzostwach Polski w karate tradycyjnym. W projekcie „Karate jest tylko jedno” zbiera środki na zakup specjalistycznego sprzętu do ćwiczeń, który pomoże jej w treningu do zdobycia czarnego pasa. Sara ma czas do 13 grudnia 2015 r., by zebrać brakujące 500 zł.
  • Kolarz Dawid Jankowski z Łodzi chce dotrzeć „Rowerem po medal Europy i Świata”. Trzykrotny mistrz Polski z 2014 r. w kat. juniorów i Wicemistrz Polski w kolarstwie torowym (2015 r.) do 12 grudnia 2015 r. chce uzbierać 1970 zł. Tyle brakuje mu do zakupu roweru, dzięki któremu będzie mógł trenować nawet zimą i przygotować się do udziału w olimpiadzie.
  • Łukasz Borkowski ma „Jeden cel! Jedno marzenie! Rio 2016”. Ćwiczy gimnastykę sportową od 6. roku życia, a w Rio chce zawalczyć o tytuł olimpijczyka. Od kilku lat konsekwentnie przygotowuje się do tego celu – tylko w 2015 r. zdobył 1. miejsce w Pucharze Polski w Nysie oraz 1. miejsce w skoku podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Szczecinie. Udało mu się też zakwalifikować do udziału w Igrzyskach Europejskich w Baku. Kampania prowadzona przez Łukasza jako pierwsza osiągnęła sukces – mimo że zbiórka jeszcze się nie zakończyła (trwa do 13.12), udało mu się zebrać 1050 zł, czyli 105% zakładanego celu. Kwotę tę przeznaczy na przygotowania do udziału w igrzyskach olimpijskich: dojazdy na treningi i uczelnię, zakup sprzętu, suplementów diety i środków medycznych oraz sprzętu sportowego.

Fundusz Stypendialny Natalii Partyki

Platforma crowdfundingowa DamNaSport.pl została uruchomiona w ramach Funduszu Stypendialnego Natalii Partyki, utworzonego przez Natalię Partykę i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, we współpracy z Fundacją Dobra Sieć. Partnerem projektu jest sieć sklepów Biedronka. Fundusz organizuje konkursy stypendialne i wspiera sportowców w wieku od 16 do 22 lat, którzy z różnych przyczyn mają utrudniony dostęp do profesjonalnego zajęcia się sportem. Premiera DamNaSport.pl odbyła się podczas ogłoszenia wyników tegorocznego konkursu. Serwis utrzymuje się z 8 proc. prowizji od całkowitej wartości projektu, który osiągnął lub przekroczył swój cel finansowy

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie internetowej: https://damnasport.pl.