Pierwsze zwycięstwo Polaków na Narodowym – finał Danone Nations Cup!

11 września 2012

Dotyczy firmy: Danone,

W dniu wielkiego finału Danone Nations Cup Polska pokonała Irlandię w walce o 17 miejsce w tabeli turnieju. Najlepszą drużyną światowego finału 2012 została Korea Południowa. Finałowe mecze Turnieju rozegrano na Stadionie Narodowym w Warszawie, a obejrzało je ponad 40 000 tysięcy widzów w tym światowej sławy piłkarz Zinedine Zidane – Ambasador Turnieju.

Młodzi piłkarze z całego świata zagrali na murawie Stadionu Narodowego w Warszawie. To była doskonała promocja piłki nożnej wśród najmłodszych w naszym kraju oraz Polski na świecie. Widowisko śledziło ponad 40 000 tysięcy kibiców. O wyniku meczu polskiej drużyny zadecydowały zwycięskie rzuty karne. Polacy w trakcie wszystkich dni turnieju rozegrali 8 różnych meczów z czego tylko w jednym poddali się drużynie z Senegalu a mecz z Portugalią zakończyli remisem. Tuż po meczu finałowym z Irlandią kapitan polskiej drużyny powiedział: – Bardzo dziękujemy za tę chwilę taki niesamowity doping i gra na Stadionie Narodowym to dla nas niezapominania przygoda. Teraz trzymamy kciuki za zespół z Korei z którym zaprzyjaźniliśmy się w trakcie Turnieju – mów Kacper Michalski.

Doping polskiej drużyny okazał się skuteczny. Młodzi zawodnicy z Korei Południowej wygrali w meczu finałowym w rzutach karnych z drużyną z Japonii. Franck Riboud, Prezes firmy Danone, wręczył puchar zwycięzcą oraz nagrodę Fair Play Turnieju dla drużyny z Irlandii. Wyróżniony też został najlepszy bramkarz z Włoch, najlepszy napastnik z Francji i najlepszy zawodnik turnieju z Japonii.

Na trybunach stadionu podczas finału nie mogło zabraknąć polityków i przedstawicieli Państw biorących udział w turnieju. Oprócz licznych Ambasadorów rozgrywkom przyglądał się m.in. Andrzej Wajda. Ambasador turnieju Zinedine Zidane w rozmowie z dziennikarzami chwalił nie tylko grę młodych zawodników, ale także organizację turnieju w Polsce. – Jestem pod wrażaniem Stadionu Narodowego w Warszawie. Nie miałem okazji zobaczyć go w trakcie Mistrzostw Europy. Dzisiejszy Finał i jego przyjacielska atmosfera to zwieńczenie kilku dni eliminacji, które są niezwykłą międzynarodową przygodą dla tych młodych ludzi – powiedział Zinedine Zidane.

Danone Nations Cup w Polsce cieszył się nie mniejsza popularnością niż ubiegłoroczny finał na Santiago Bernabeu. Nie zabrakło licznych atrakcji dla całych rodzin zarówno na stadionie jak i w Rodzinnej Strefie Rozrywki, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Łącznie sprzedanych zostało ponad 45 000 biletów. Zysk z ich sprzedaży zostanie przekazany na cele programu „Podziel się Posiłkiem” – wsparcie dla organizacji realizujących lokalne projekty w zakresie dożywiania i edukacji nt. prawidłowego żywienia dzieci w całej Polsce.

Danone Nations Cup – Międzynarodowy Puchar Dzieci Danone skierowany jest do dzieci w wieku 10-12 lat (U-12). Co roku turniej angażuje ponad 2,5 mln młodych zawodników z 5 kontynentów. Czterdzieści najlepszych drużyn, spotyka się na Finale Światowym, aby spełnić swoje marzenia o grze  z rówieśnikami na profesjonalnym stadionie, zgodnie z zasadami gry Fair Play. Rozgrywki Danone Nations Cup odbywają się pod okiem światowej sławy piłkarza – Zinedine Zidane`a, Ambasadora turnieju.

Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji turnieju po to, aby podobnie jak drużyna z Gorzowa Wielkopolskiego przeżyć niezwykłą sportową i międzykulturową przygodę. Jak komentuje Trener polskiej drużyny: – Stworzyłem ten skład po to aby dać szanse młodym zawodnikom z Gorzowa Wielkopolskiego i okolic. Przed Turniejem Danone Nations Cup ci młodzi zawodnicy nie grali ze sobą na co dzień. Teraz wiem na pewno, że będę chciał aby kontynuowali grę w tym skaldzie. Bardzo się ze sobą zżyli. Poznali zawodników z całego świata i spełnili swoje marzenia! Było warto, to piękna pamiątka dla każdego z nich – mówi Mariusz Janowiak.

Danone Nations Cup to turniej, który daje niezwykłą szanse na spełnianie marzeń o grze na profesjonalnych stadionach piłkarskich świata. Kolejny światowy finał już za rok w Londynie. Zapraszamy do śledzenia stron: www.danonenationscup.pl / www.facebook.pl/DanoneNationsCupPolska i do udziału w kolejnej edycji Turnieju.

Źródło: Materiały prasowe