Pierwsza w Polsce stacja paliw bez barier

8 czerwca 2016

Dotyczy firmy: Orlen,

Stacja paliw ORLEN nr 682 przy ul. Solidarności 100 w Warszawie uzyskała certyfikat „OBIEKT BEZ BARIER”, przyznawany przez Fundację Integracja obiektom architektonicznym m.in. użyteczności publicznej, handlowym i biurowym, spełniającym rygorystyczne wymagania związane z dostępnością budynku dla osób z ograniczoną sprawnością. Obecnie w Polsce znajduje się ponad 100 tego typu obiektów, a wśród nich m.in. Pałac Prezydencki, Rezydencja Prezydenta RP Belweder czy Lotnisko Chopina.

Warunkiem otrzymania certyfikatu OBIEKT BEZ BARIER jest uzyskanie pozytywnego wyniku audytu, który polega na analizie dostępności architektonicznej obiektu podczas wizji lokalnej przeprowadzanej przez ekspertów Integracji oraz osoby z różnymi niepełnosprawnościami, jak również na podstawie udostępnionych planów architektonicznych.

„Cieszę się, że to właśnie stacji ORLEN jako pierwszej na polskim rynku paliwowym udało się uzyskać certyfikat „Obiekt bez barier”. To pokazuje jak poważnie traktujemy nasze zobowiązania wobec klientów. Wsłuchujemy się w ich potrzeby i konsekwentnie podnosimy standardy zarówno te dotyczące obsługi, szerokiej oferty produktów jak i dostępności obiektów pod kątem architektonicznym tak, aby uczynić je jak najbardziej dostępne dla wszystkich. To sprawia, że nasze stacje pod kątem atmosfery, komfortu zakupów i odpoczynku są od wielu lat niezmiennie doceniane przez podróżnych – powiedział Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Sprzedaży w PKN ORLEN.

Wśród rozwiązań obecnych na stacji ORLEN przy ul. Solidarności 100, które zostały docenione przez ekspertów Fundacji Integracja znalazły się m.in. pętla indukcyjna wewnątrz pawilonu stacji umożliwiająca osobie niedosłyszącej odbiór wyraźnego dźwięku, kasa dostosowana dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, system alarmowy do toalety czy zestaw komunikacji przy dystrybutorze (dzwonek).

Wyróżniony obiekt to stacja paliw o najwyższym standardzie w Polsce, jeżeli chodzi o dostępność dla osób z ograniczoną sprawnością, ale nie jedyna w ramach sieci PKN ORLEN przystosowana do obsługi tej grupy klientów. Obecnie w ramach sieci znajduje się ponad 1000 tego typu obiektów, które oprócz udogodnień architektonicznych, takich jak dostosowane powierzchnie sklepowe czy wygodne podjazdy na stację, charakteryzują się również wysokimi standardami obsługi.

Integrację tworzą organizacje pożytku publicznego: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji i Fundacja Integracja. Jej działalność zaczęła się 20 lat temu od wydawania magazynu „Integracja”.  Dzięki wieloletniemu  doświadczeniu, zespołowi profesjonalistów i wysokiej rozpoznawalności marki w środowisku organizacji działających na rzecz osób z niepełnosprawnością, Integracja jest obecnie jedną z największych organizacji w Polsce działającą na rzecz wyrównywania społecznych szans osób z niepełnosprawnościami, kształtowania świadomości obywatelskiej oraz integracji społecznej.