Piąta edycja zawodów Enea Bydgoszcz Triathlon 2019 już za miesiąc

11 czerwca 2019

Dotyczy firmy: Enea,

W największej triathlonowej imprezie w Polsce weźmie udział rekordowa liczba ponad 4 000 triathlonistów oraz kilkuset uczestników zawodów dla dzieci: Enea Tri-Fun. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla nich, jak i dla kilkunastu tysięcy kibiców, którzy odwiedzą Bydgoszcz 6 i 7 lipca. Jedną z największych imprez triathlonowych w Europie już trzeci rok z rzędu, jako partner tytularny wspiera Enea.

Tradycyjnie zawody odbędą się w samym centrum miasta, z metą w okolicy Hali Łuczniczka. Szybkie i widowiskowe trasy przyciągają z roku na rok coraz więcej uczestników i kibiców. W tym roku z wyzwaniem startu w triathlonie zmierzy się aż 4 000 zawodników, z czego blisko połowa to debiutanci.

Enea Bydgoszcz Triathlon wpisał się na stałe w kalendarz największych wydarzeń sportowych w mieście. Cieszy mnie to podwójnie. Po pierwsze dlatego, że triathlon jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się dyscypliną, dzięki czemu liczba uczestników naszej imprezy, a także osób nią zainteresowanych, rośnie z roku na rok. Warto też podkreślić niezwykłe zaangażowanie organizatorów, którzy dbają o atrakcyjność wydarzenia. W każdej edycji pojawiają się nowości w programie, przez co bydgoski triathlon zawsze pozytywnie zaskakuje. Bydgoszcz zyskuje też promocyjnie – uczestnikom, którzy zjeżdżają do nas z całej Polski, oddajemy do dyspozycji dynamicznie zmieniające się miasto – powiedział Rafał Bruski, prezydent Bydgoszczy.

Więcej informacji o imprezie jest na stronie internetowej.

Źródło: mat. pras.