Pepco dla Ukrainy

21 marca 2022

Dotyczy firmy: Pepco,

Pepco solidaryzuje się ze wszystkimi, którzy cierpią w wyniku wydarzeń w Ukrainie. Firma stara się zapewnić niezbędne wsparcie osobom zatrudnionym pochodzenia ukraińskiego i ich rodzinom, a także angażuje się w zewnętrzne działania pomocowe.

Pepco wspiera Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce. W związku z wojną w Ukrainie, organizacja objęła działaniami 10 placówek opieki nad dziećmi, a także ośrodki kultury oraz punkty recepcyjne dające schronienie ponad 20 000 osobom. Pomoc otrzymuje też 300 rodzin zastępczych. Stowarzyszenie dostarcza żywność, odzież, leki, dba również o organizację pobytów tymczasowych, transport związany z relokacją i wsparcie psychologiczne. Pepco podjęło również decyzję o przyznaniu 2 milionów złotych fundacjom Świętego Mikołaja i SOS Wioski Dziecięce – po 1 milionie dla każdej z nich.

Ponadto, pracownicy Pepco w centrali oraz w sklepach aktywnie angażują się w przekazywanie niezbędnych produktów Pepco dla potrzebujących uchodźców i uchodźczyń, jak również potrzebujących pozostających w Ukrainie. Firma przekazała wsparcie rzeczowe miejskiemu punktowi pomocy Ukrainie. Będzie ono wykorzystane w trzech obszarach: dla uchodźców i uchodźczyń w miejscu ich obecnego pobytu, osobom oczekującym na granicy oraz pozostającym na terenie Ukrainy.

Wsparcie dla zatrudnionych

Pepco uruchomiło także wewnętrzną infolinię dla pracowników z Ukrainy – zarówno zatrudnionych w Pepco, jak i za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej. Mogą oni zgłaszać swoje indywidualne problemy i potrzeby wynikające z obecnej sytuacji.

Każdy z pracowników firmy może skorzystać również z platformy pomocowej EAP (Employee Assistance Programme) dostępnej w Internecie. Program pomocy dla pracowników i rodzin zapewnia anonimowe i bezpłatne porady z ekspertami w kwestiach osobistych, finansowych, prawnych dostępne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Źródło: mat. pras.