Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu wspierają UNICEF

22 lipca 2019

Dotyczy firmy: ABC Czepczyński, CCC,

Społeczna odpowiedzialność biznesu staje się coraz częstszym elementem strategii działań i planów małych i średnich przedsiębiorstw – czytamy w opublikowanym właśnie raporcie rocznym UNICEF.

Grupa CCC została globalnym Partnerem UNICEF. Łączna trzyletnia pomoc ma opiewać na kwotę ponad 6 milionów dolarów.

– Wierzymy, że to początek udanej współpracy, która na przestrzeni najbliższych trzech lat zapewni wsparcie wielu dzieciom na świecie – komentują działacze UNICEF.

Z kolei spółka ABC-Czepczyński została Partnerem UNICEF Polska podpisując umowę w siedzibie organizacji w Nowym Jorku. Firma wspiera działania UNICEF na rzecz dzieci, a w szczególności program „Prezenty bez Pudła”.

Od 2012 r. UNICEF Polska prowadzi program „Firma z sercem”, który jest skierowany do małych i średnich przedsiębiorstw. Ogromne zaangażowanie polskich przedsiębiorców pozwoliło na przekazanie pomocy dzieciom w kwocie ok. 400 tys. zł.

– Nieustanne konflikty w różnych zakątkach świata powodują, że działania pomocowe ze strony takich organizacji jak UNICEF są i niestety długo jeszcze będą koniecznością – napisał Marek Krupiński, dyrektor generalny UNICEF Polska we wstępie do raportu.

Źródło: raportcsr.pl