Partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu w rankingu najbardziej atrakcyjnych pracodawców

27 czerwca 2019

Dotyczy firmy: Deloitte, IKEA, L'Oréal Polska, Nestlé Polska, PGE Polska Grupa Energetyczna, PGNiG, PKN Orlen, Polpharma, PZU, Skanska w Polsce,

Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum. W tegorocznej edycji badania wzięło udział 23 584 studentów oraz 8774 profesjonalistów.

Most Attractive Employers to ranking najbardziej atrakcyjnych pracodawców przygotowywany przez międzynarodową firmę doradczą Universum. W tegorocznej edycji badania wzięło udział 23 584 studentów oraz 8774 profesjonalistów. W tegorocznej edycji rankingu znalazło się 10 partnerów Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Dla ponad 60 proc. studentów i profesjonalistów najważniejszy cel zawodowy to pewna i stabilna sytuacja zawodowa – wynika z tegorocznej edycji badania Universum Talent Survey.

Zarówno studenci, jak i profesjonaliści oczekują od swojego pracodawcy przede wszystkim możliwości dynamicznego rozwoju, szacunku oraz perspektyw związanych z rozwojem kariery zawodowej. 56 proc. studentów oraz 60 proc. profesjonalistów odpowiedziało, że najważniejsza jest dla nich stabilność zatrudnienia. Ponad połowa (55 proc.) studentów oraz 41 proc. profesjonalistów docenia fakt, że zajmowane przez nich stanowisko daje możliwość uzyskania wysokich zarobków w dłuższej perspektywie czasowej, jednak osoby, posiadające doświadczenie zawodowe oczekują konkurencyjnego wynagrodzenia już w chwili podejmowania zatrudnienia. O ile więc dla studentów zdobywanie doświadczenia i dynamiczny rozwój jest ważniejszy od początkowego wynagrodzenia, to dla profesjonalistów czynnikiem decydującym jest jego wysokość.

Z badania Universum Talent Survey wynika, że aż 38 proc. profesjonalistów myśli o zmianie pracy w ciągu najbliższych 6 miesięcy, zaś 9 proc. z nich planuje odłożyć tę decyzję na okres 2-4 lat. Czynnikiem decydującym o zmianie pracodawcy jest przede wszystkim wyższe wynagrodzenie i dodatkowe świadczenia (65 proc.), a także lepsze możliwości rozwoju (34 proc.) oraz pewność stabilnego zatrudnienia (21 proc.).

Najbardziej pożądanym przez studentów pracodawcą w kategorii Inżynieria jest Grupa Skanska, a w kategorii Nauki ścisłe – Polpharma.

Firma Polpharma uplasowała się również na dziewiątym miejscu w kategorii Medycyna i Farmacja. IKEA pojawia się w rankingu trzy razy: na dziewiątym w kategorii Inżynieria, na dziewiątym w kategorii Biznes, na dziewiątym w kategorii Nauki humanistyczne. Firma Nestlé Polska została sklasyfikowana na szóstym miejscu w kategorii Nauki ścisłe, a Deloitte odnalazła się na czwartym miejscu w kategorii Prawo. L’Oréal Polska pojawia w rankingu trzy razy: na dziesiątym miejscu w kategorii Nauki humanistyczne, na trzecim w kategorii Nauki ścisłe i na siódmym w kategorii Biznes. PKN Orlen uplasował się na dziesiątym miejscu rankingu w kategorii Inżynieria, a PZU na 10 w kategorii Biznes. PGE (Polska Grupa Energetyczna) zdobyła trzecie miejsce w kategorii Inżynieria i dziewiąte w kategorii Nauki ścisłe. PGNiG przypadło czwarte miejsce w kategorii Inżynieria.

Cały ranking dostępny jest na stronie internetowej.

Źródło: brief.pl