Partnerzy FOB biorą udział w Konkursie Raporty Społeczne

19 sierpnia 2016

Do Konkursu Raporty Społeczne zostały zgłoszone w tym roku 32 raporty. Jedenaście raportów biorących udział w konkursie to zestawienia Partnerów FOB. Są to liderzy CSR, przedsiębiorstwa będące w czołówce swoich branż, ale też odpowiedzialnego biznesu i zrównoważonego rozwoju w Polsce, które chcą dzielić się wiedzą i zdobywać nowe kompetencje.

Spośród 32 raportów 10 należy do firm partnerskich Forum Odpowiedzialnego Biznesu: ArcelorMittal Poland S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Coca-Cola HBC Polska Sp. z.o.o., EDF Polska S.A., Kompania Piwowarska S.A., PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., PKN Orlen S.A., Provident Polska S.A., Tauron Polska Energia S.A. oraz VELUX Polska Sp. z o.o., a jeden to raport fundacji korporacyjnej Totalizatora Sportowego Fundacji LOTTO Milion Marzeń

W ramach Konkursu Raporty Społeczne przyznawane są niezależne nagrody: internautów, jury ekspertów i ekspertek z zakresu raportowania i CSR oraz jury dziennikarskiego. W tym roku swoje wyróżnienia przyzna również po raz pierwszy Ministerstwo Rozwoju i Giełda Papierów Wartościowych.

Obecnie trwa etap głosowania internautów. Głosowanie odbywa się przez stronę raportyspoleczne.pl i polega na wybraniu trzech raportów z listy nadesłanych publikacji, zamieszczonej na stronie konkursu. Głosy można oddawać do 16 września .

Konkurs Raporty Społeczne organizowany jest od 2007 roku. Jego celem jest szerzenie idei raportowania niefinansowego i pokazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Jury wyróżnia firmy, które podejmują dialog z interesariuszami i w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny prezentują swoje dokonania w publikowanych raportach.

Więcej o konkursie na stronie raportyspoleczne.pl.

***

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte

Partner Jubileuszu 10-lecia konkursów Raporty Społeczne: Puls Biznesu

Patroni: Ministerstwo Rozwoju, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Patroni medialni: PAP Biznes, PRoto.pl, BE.NAVIGATOR.PL, eGospodarka, kampaniespoleczne.pl