Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek

24 marca 2021

„Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek, to jak żyliśmy i pracowaliśmy” – pisze Marzena Strzelczak w komentarzu do opublikowanego właśnie raportu dotyczącego działań społecznych podjętych w czasie koronakryzysu.

„100 firm, organizacji oraz inicjatorów, którzy podjęli działania społeczne w odpowiedzi na pandemię Covid-19 w 2020 roku” to tytuł publikacji, w której zaprezentowano wybrane inicjatywy CSR. Pobrać można ją tutaj >>

– Pandemia wywróciła dotychczasowy porządek, to jak żyliśmy i pracowaliśmy. Praktycznie z dnia na dzień do nierozwiązanych problemów w wielu obszarach, doszły nowe. Zdecydowanie zwiększyła się liczba osób potrzebujących różnego rodzaju pomocy czy zagrożonych wykluczeniem. W takiej sytuacji szczególnego znaczenia nabrały wartości takie jak: solidarność i współpraca. Firmy, czego dowodzi raport, w ogromnej większości weszły w rolę good corporate citizenship, wspierając nie tylko najbliższych interesariuszy, ale i dalsze otoczenie – komentuje Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

15 kwietnia ogłoszenie #Raport2020

Już wkrótce, 15 kwietnia o godz. 12:00 odbędzie się premiera kolejnej edycji Raportu FOB „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki”. Podobnie jak poprzednio, wydarzenie odbędzie się w formule online.

Będzie je można śledzić na portalu Odpowiedzialnybiznes.pl oraz w naszych mediach społecznościowych. Więcej informacji wkrótce!

Poprzednie edycje publikacji znajdują się w bazie wiedzy dostępnej tutaj >>