Panattoni wspiera powstanie drugiego ośrodka Fundacji Centaurus w Polsce

27 marca 2024

Dotyczy firmy: Panattoni,

Panattoni BTS od lat wspiera Fundację Centaurus, która przez 16 lat działalności dała drugie życie tysiącom zwierząt. Do realizacji nowej placówki Fundacji deweloper zaprosił firmę, która przeprowadza procesy budowlane na szeroką skalę.

Fundacja Centaurus ratuje konie przeznaczone do uboju, pochodzące m.in. z hodowli, ośrodków sportowych i rekreacyjnych, wiejskich gospodarstw, prywatnych stajni czy turystycznych bryczek. Dzięki wysiłkom organizacji co roku szansę na drugie życie zyskuje około 300 zwierząt.

Skala działalności Fundacji Centaurus spowodowała, że w 2022 roku ośrodek w Szczedrzykowicach na Dolnym Śląsku przestał wystarczać. Zdecydowano się na stworzenie kolejnej placówki – „Bezpiecznej Przystani” w powiecie gryfickim w gminie Modlimowo. Dzięki wsparciu licznych darczyńców zakupiono aż 140 hektarów gruntu.

Wsparcie doświadczonych marek

W realizację nowego ośrodka zaangażowali się m.in kluczowe firmy na rynku nieruchomości. Marek Foryński, Dyrektor Zarządzający Panattoni BTS zaprosił do współpracy firmę Commercecon.

– Z Fundacją Centaurus jestem związany od lat. Wielokrotnie miałem okazję obserwować, jak wiele dobra niesie za sobą jej działalność. Każde uratowane zwierzę potwierdza, że to działanie ma sens i ogromne znaczenie. Dlatego postanowiłem wesprzeć Fundację w poszukiwaniu wykonawców nowego ośrodka – niezwykle ważnego dla rozwoju organizacji. Będzie on bezpiecznym azylem dla kolejnych ocalonych zwierząt. Z kolei z firmą Commercecon zrealizowaliśmy wiele świetnych projektów, a jej przedstawicieli znam nie tylko jako fantastycznych fachowców, ale też ludzi wielkiego serca. Dlatego zaproszenie ich jako Generalnego Wykonawcy wydało mi się całkowicie naturalne – mówi Marek Foryński, Managing Director, Panattoni BTS.

Commercecon to generalny wykonawca obiektów przemysłowych, który ma na swoim koncie realizację ponad 280 inwestycji w Polsce i zagranicą. Firma znana jest także ze swojej działalności sportowej, charytatywnej i społecznej.

W Modlimowie Commercecon ogrodził całość rozległej działki, stawiając między innymi ogrodzenie drewniane o długości 4 800 metrów z siatką zabezpieczającą oraz ogrodzenie z siatki o długości aż 8 800 metrów. Firma podjęła się także prac przygotowawczych związanych z powstawaniem nowego budynku na terenie ośrodka.

Kompleksowa pomoc zamiast jednorazowego działania

To nie pierwszy raz, kiedy Panattoni BTS angażuje się w pomoc najbardziej potrzebującym zwierzętom. Pod koniec 2022 roku zdecydowano o uruchomieniu długofalowego programu. Teraz w lokalizacjach, w których Panattoni BTS buduje obiekty przemysłowe, zespół zapewnia pomoc schroniskom dla bezdomnych zwierząt. Dzięki zaangażowaniu dewelopera oraz jego partnerów, zrealizowano już remonty placówek w Żarach, w Tczewie oraz w Gnieźnie, a schronisko w Boguchwale dla swoich podopiecznych otrzyma około tonę karmy.

Źródło: inf. pras.