Panattoni po raz kolejny niesie pomoc czworonogom

2 czerwca 2023

Dotyczy firmy: Panattoni,

Oddział Panattoni BTS wspiera najbardziej potrzebujące placówki zapewniające azyl poszkodowanym zwierzętom. Deweloper odnowił Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach. Koszt kompleksowej renowacji dwóch pawilonów wyniósł 146 000 zł.

Koszt odnowienia Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Żarach wyniósł 146 000 zł. Renowacja objęła m.in. zabezpieczenie boksów, remont elewacji, oczyszczenie i malowanie krat oraz tynków, roboty okładzinowe ścian, montaż wentylacji grawitacyjnej, roboty rozbiórkowe, prace izolacyjne, przeciwwilgociowe i cieplne czy naprawę murków oraz posadzki betonowej. Odnowione zostały dwa pawilony żarskiego schroniska.

– Wsparcie schronisk przez Panattoni BTS to doskonały sposób pozytywnego oddziaływania na lokalne społeczności. Szczególnie kiedy cały proces wspiera tak fantastyczna organizacja jak Żarskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Aport” na czele z Panią Jolą Jureczko. Zaangażowanie wielu podmiotów pozwoliło dobrze zdiagnozować potrzeby i przeprowadzić kompleksowy remont, za co ogromnie wszystkim dziękujemy – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director w Panattoni.

Dobro lokalnego schroniska od lat leży na sercu Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Aport”, które za swoje zaangażowanie na rzecz skrzywdzonych psów i kotów zostało m.in. uhonorowane tytułem Lubuskiego Anioła, wręczanego osobom i organizacjom szczególnie zaangażowanym w życie lokalnych społeczności województwa lubuskiego. Założycielką stowarzyszenia, a także inicjatorką remontu żarskiego schroniska, była Jolanta Jureczko, która przez lata uratowała setki czworonogów, a sama jest właścicielką 7 uratowanych psów i 8 kotów.

– W imieniu wszystkich tych zwierząt, które cierpią w milczeniu i same nie mogą prosić o pomoc, ale też całej lokalnej społeczności, ogromnie dziękuję firmom Panattoni i Dekpol Budownictwo. To niesamowicie budujące i wzruszające ile dobra wniosły do życia naszego schroniska, stając się naszymi aniołami. Oczywiście firmy tworzą ludzie i widzimy, że to ludzie o wielkich sercach i ogromnej empatii, którzy spadli naszej społeczności z nieba. Nigdy nie zapomnimy okazanego ciepła, zrozumienia i wreszcie działania, które zapewni naszym czworonogom zdecydowanie lepsze warunki – mówi Jolanta Jureczko, założycielka Żarskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Aport”. 

W Polsce funkcjonuje obecnie około 230 schronisk dla zwierząt. Według danych z raportu Głównego Inspektoratu Weterynarii, w 2020 roku w schroniskach przebywały 92 242 psy oraz 32 507 kotów. Tworzenie schronisk to jedna z podstawowych form pomocy bezdomnym zwierzętom domowym – w tych placówkach porzucone zwierzęta znajdują nie tylko bezpieczne schronienie, ale też kompleksową pomoc medyczną i behawioralną.

– Jesteśmy dopiero na początku misji, ale już widzimy, jak wiele możemy wnieść w życie czworonogów i lokalnych społeczności swoimi działaniami. Dobro bezdomnych zwierzaków bardzo często zależy od wielkiego serca ludzi – adoptujących czy wolontariuszy, którzy codziennie poświęcają wolny czas, by zapewnić psom i kotom jak najlepsze warunki. Nasze wsparcie dla schronisk to także hołd oddany takim osobom, kochającym zwierzęta i gotowym na bezinteresowną pomoc. Już cieszymy się na kolejne realizacje i współprace z lokalnymi bohaterami” – podsumowuje Karolina Kukulska, Marketing Manager w Panattoni BTS w Panattoni.

Panattoni BTS nie zwalnia tempa w zakresie pomocy schroniskom dla zwierząt. Firma już planuje działania pomocowe w Boguchwale pod Rzeszowem, gdzie wykonane zostaną nowe chodniki z kostki brukowej, bramki wejściowe, nowy boks a także niwelacja i humusowanie terenu. W dalszej kolejności Panattoni działać będzie m.in. w Korabiewicach – w połowie drogi między Warszawą i Łodzią.

Źródło: inf. pras.