Pampers i UNICEF przeciwko tężcowi noworodkowemu

29 października 2015

Dotyczy firmy: P&G,

Świętując 10. rocznicę współpracy, Pampers i UNICEF mają jedno wspólne życzenie: wyeliminowanie tężca noworodkowego na całym świecie.

Od początku współpracy z UNICEF Pampers pomógł ocalić życie 500 000 dzieci, eliminując tężec u matek i noworodków w 17 państwach. 21 krajów nadal potrzebuje naszej pomocy. Akcję można wesprzeć na 3 łatwe sposoby, m.in. kupując pieluszki Pampers oznaczone logotypem akcji. W 10. rocznicę współpracy marka Pampers i UNICEF ogłaszają, że tężec noworodkowy został wyeliminowany już w 17 krajach. Dlatego zapraszamy rodziców i dzieci do świętowania z nami tego sukcesu i pomocy w spełnieniu naszego wyjątkowego życzenia: pomóżcie nam wyeliminować tężec wszędzie tam, gdzie nadal zagraża mamom i ich nowo narodzonym dzieciom!

Tężec noworodkowy (tężec u matek i noworodków, ang. MNT) dotyka rodziny w najbardziej potrzebujących pomocy rejonach świata – w miejscach, gdzie dzieci rodzą się w niehigienicznych warunkach, czyli np. tam, gdzie przecina się pępowinę niewysterylizowanymi narzędziami. Zarażonego chorobą dziecka prawie nigdy nie udaje się uratować. Tężec odbiera życie 49 tysiącom noworodków rocznie. Co 11 minut z jego powodu ginie dziecko.

Od 10 lat Pampers i UNICEF łączą siły, dążąc do spełnienia jednego marzenia: wyeliminowania tężca u matek i noworodków na całym świecie. Szacuje się, że dzięki akcji „1 paczka = jedna ratująca życie szczepionka” – w ramach której Procter & Gamble, producent pieluszek Pampers, wspiera UNICEF, przekazując środki na zakup szczepionek przeciwko tężcowi noworodkowemu – ocaliliśmy życie 500 tysięcy noworodków. Dzięki nam, co sekundę gdzieś na świecie jakaś mama i jej dziecko otrzymują szczepionkę.

Jak mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska: „Przez ostatnie 10 lat dzięki wsparciu marki Pampers i milionów rodziców osiągnęliśmy bardzo wiele, żeby wyeliminować tę straszną chorobę. W tym czasie liczba mam i dzieci zagrożonych chorobą spadła o niemal 60%, jednak nadal 71 milionów kobiet i dzieci jest zagrożonych zakażeniem tężcem. Należy zauważyć, że tężcowi u matek i noworodków można zapobiec w łatwy sposób – szczepiąc przyszłe mamy lub nowo narodzone dzieci. Dlatego właśnie Pampers i UNICEF działają wspólnie, żeby wyeliminować tę chorobę na całym świecie”.

W tym roku do listy państw, w których wyeliminowano tężec noworodkowy dzięki akcjom szczepień przyszłych mam i noworodków prowadzonych przez UNICEF z funduszy Pampers dołączyły Madagaskar, Mauretania i Kambodża. Ciągle jednak w aż 21 krajach choroba jest zagrożeniem. W 20 z nich z tężcem pomaga walczyć Pampers.

„Nieczęsto podejmując codzienne decyzje, dotyczące np. zakupu pieluszek Pampers, można powiedzieć: Właśnie pomagam wyeliminować chorobę, która odbiera życie dzieciom” – mówi Mariola Mirek, Menadżer ds. komunikacji marki Pampers. Dodaje: „W kampanii 1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka najbardziej przekonuje mnie to, że jej wyniki łatwo zmierzyć i że efekty działań są aż tak znaczące. Fundując szczepionki, robimy coś bezcennego – ratujemy życia noworodków i ich mam.”

10. urodziny to okazja do świętowania w gronie wyjątkowych ludzi. Do akcji Pampers i UNICEF w tym roku przyłączył się Olivier Janiak – znany prezenter telewizyjny i ojciec trzech synów – który pojechał do Angoli, żeby zobaczyć na własne oczy, jak akcja „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka” pomaga chronić życia nowo narodzonych dzieci i ich mam.

Olivier Janiak mówi: Odwiedziłem Angolę, żeby zobaczyć w jaki sposób, fundusze przekazywane przez markę Pampers na szczepienia przeciwko tężcowi u noworodków i ich mam pomagają zmieniać życie mieszkających tam ludzi. Spotkałem tam niesamowitych rodziców. Usłyszałem łamiące serce historie. Dzięki mamom takim jak Ewa czy Alegoria, na własne oczy zobaczyłem, jak wiele dla nich znaczy drobny gest wykonany przez nas w Polsce.” Dodaje również: „Nie mogę pogodzić się z tym, że z powodu choroby, której tak łatwo zapobiec szczepieniami, nadal umierają tysiące dzieci. Właśnie dlatego wspieram akcję Pampers i UNICEF”.

Jak można pomóc?

Akcja „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”, w ramach której Procter & Gamble wspiera UNICEF środkami na zakup szczepionek przeciwko tężcowi noworodkowemu, trwa w tym roku od 1 października do 31 grudnia. Można ją wesprzeć na 3 proste sposoby:

  • 1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka: za zakup każdej paczki pieluszek Pampers oznaczonej logotypem akcji, Procter & Gamble przekaże UNICEF równowartość jednej szczepionki przeciwtężcowej; Dodatkowo akcję można wesprzeć, kupując w sklepach sieci Carrefour nie tylko pieluszki, ale również produkty innych marek P&G.
  • 1 udostępnienie/obejrzenie = 1 ratująca życie szczepionka: za każde obejrzenie filmiku dotyczącego kampanii opublikowanego na fanpejdżu marki Pampers oraz za każde udostępnienie go na tablicy fana na Facebooku, Procter & Gamble przekaże UNICEF równowartość jednej szczepionki przeciwtężcowej;
  • 1 zdjęcie/film = 1 ratująca życie szczepionka: za każde zdjęcie lub filmik opublikowane na Facebooku i podpisane hasztagiem #zyczeniePampersUnicef Procter & Gamble przekaże UNICEF równowartość jednej szczepionki przeciwtężcowej.

Wybierając jeden z trzech prostych sposobów, każdy może pomóc Pampers i UNICEF w ochronie noworodków i ich mam na całym świecie przed tężcem. Więcej szczegółów o akcji można znaleźć na: www.pampers.pl oraz na www.unicef.pl.